انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  15:50

سرویس ايلام

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت؛

نقش ویژه ایلام در تعامل ورزشی با سه استان همسایه خود در کشور عراق

سرویس ایلام - معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان که جهت شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تربیت بدنی ایلام به این شهر آمده است، عنوان کرد: می‌تواند نقش ویژه‌ای را در تعامل ورزشی با ۳ استان همسایه خود در کشور عراق داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جمشید تقی زاده گفت: استان ایلام از نگاه ورزشی، به‌عنوان پایتخت ورزشی غرب کشور می‌تواند نقش ویژه‌ای را در تعامل فعالیت‌های ورزشی با 3 استان همسایه خود در کشور عراق داشته باشد و روابط خوبی را در حوزه ورزشی با این کشور تعریف کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: استان ایلام با این‌همه قهرمانی‌هایی که در حوزه رشته‌های مختلف ورزشی دارد، بتواند نقش خود را به‌عنوان مرکز قهرمانی کشور در غرب کشور ایفا کند و حضور ورزشکاران ایلامی در عرصه‌های ملی، بین‌المللی و جهانی ظرفیت خوبی را برای حضور ورزشکاران ایلامی در المپیک 2020 فراهم کرده است.

تقی زاده به قهرمانان ایلامی در رشته های مختلف اشاره کرد و افزود: آرمینا صادقیان و پوریا نوروزیان در رشته تیراندازی، ذبیح اله پورشیب در رشته کاراته، علی هاشمی در رشته وزنه برداری و مجتبی ملکی در رشته پاورلیفتینگ افتخارات بین المللی، جهانی و حتی المپیکی را برای ایران به ارمغان آورده اند.

وی ابراز کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، توجه به مناطق محروم و محرومیت‌زدایی از مناطق محروم در سرلوحه کار و فعالیت‌های دولت و وزیر ورزش و جوانان است و در این خصوص استان ایلام به‌عنوان مرکزی تعریف‌شده که بتواند استانداردهای جهانی را در حوزه ورزش ایجاد و تعریف کند.

معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان این که رسیدن به استانداردهای بین‌المللی نیاز به همت و تلاش همه مسئولان و ورزشکاران و اقشار مختلف مردم را دارد، گفت: در ایران اسلامی، استان ایلام نمره برتر را در حوزه سرانه ورزشی دارد که یک مترمربع تعریف کرده است و این امر جای تقدیر دارد.

در پایان این مراسم از زحمات پنج ساله بهروز حیدرزاده در اداره ورزش و جوانان ایلام تقدیر و آقای علیشاهی به عنوان مدیرکل جدید معارفه شد.