انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  21:25

سرویس عراق

گفت‌وگوی تلفنی عادل عبدالمهدی و مسعود بارزانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - به مناسب عید سعید قربان، نخست وزیر عراق و رهبر حزب دمکرات کردستان به صورت تلفنی با یکدیگر گفت و گو کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری الفرات نیوز، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق عصر امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه کوتاهی اعلام کرد که وی یک تماس تلفنی از مسعود بارزانی، رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) دریافت کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، رهبر حزب دمکرات کردستان به منظور تبریک عید سعید قربان، با نخست وزیر عراق تماس گرفته است.

این در حالی است که که گفته می شود یک هیئت بلندپایه از اقلیم کردستان پس از تعطیلات عید سعید قربان (از یک شنبه تا پنج شنبه هفته جاری) راهی شهر بغداد، پایتخت عراق خواهد شد تا به دنبال راه حل برای اختلافات میان دولت های دو طرف باشد.

برخی منابع سیاسی آگاه در اقلیم کردستان در این باره تاکید کردند که هیئت مذکور پنج مسئله مورد اختلاف اربیل و بغداد را با دولتمردان عراقی مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد که شامل حقوق کارمندان اقلیم کردستان، سهم اقلیم از بودجه فدرال، درآمدهای نفتی اربیل، استقرار نیروهای پیشمرگ در مناطق مورد مناقشه دو طرف و آینده استان مورد مناقشه کرکوک در شمال عراق می شود.