سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  یک‌شنبه 27 مرداد 1398  ::  13:59   

وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق خبر داد:

آغاز تحصیل دانشجویان ایرانی و ترکیه‌ای در دانشگاه‌های عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق از آغاز تحصیل دانشجویان ایرانی و ترکیه ای در دانشگاه های این کشور خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری الفرات نیوز، قصی السهیل، وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق پیش از ظهر امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دانشگاه های این کشور تبدیل به محل تحصیل شماری از دانشجویان ایرانی و ترکیه ای شده و این مسئله به زودی دانشجویان کشورهای دیگر از جمله عربستان سعودی و قطر را نیز در بر خواهد گرفت.

السهیل در بیانیه خود در این باره آورده است: وزارت آموزش عالی و پژوهش علمی عراق یک راهبرد جدید را در پیش گرفته که مبتنی بر پایه تمرکز بر جایگاه علمی خارجی است جایی که سیاست های پیشین وزارت بر داخل تمرکز داشت و همین مسئله نیز باعث شد کشور بسیاری از توانایی های خود را در سطح بین المللی از دست بدهد.

در بیانیه وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق همچنین آمده است: در حال حاضر موفق شدیم توافقنامه های شراکت میان دانشگاه های مختلف را به درستی اجرا کنیم؛ دانشجویانی از ترکیه و ایران شروع به ورود به دانشگاه های عراقی کرده و به زودی از قطر، عربستان و کشورهای دیگری نیز چنین کاری را انجام خواهند داد و علاوه بر آن نیز مرکز زبان عربی در بغداد افتتاح شد.

برچسب‌ها:
#عراق
#تحصیلات دانشگاهی
#دانشجویان ایرانی