سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 28 مرداد 1398  ::  10:13   

تاکید رئیس پارلمان عراق و سفیر آمریکا بر لزوم کاهش تنش در منطقه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس پارلمان عراق و سفیر آمریکا در بغداد همکاری میان دو کشور در زمینه امنیتی را مورد بررسی قرار داده و بر لزوم کاهش تنش در منطقه تاکید کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، دفتر اطلاع رسانی محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی شامگاه یک شنبه پذیرای متیو تولر، سفیر ایالات متحده آمریکا در بغداد بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، رئیس پارلمان عراق و سفیر آمریکا در بغداد در دیدار خود روابط میان دو کشور و همکاری در زمینه امنیتی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

حلبوسی و تولر همچنین به بررسی آخرین تحولات اوضاع سیاسی در سطح منطقه و جهان پرداخته و بر لزوم کاهش تنش در منطقه و اهمیت گفت و گو برای حل و فصل مشکلات موجود، جلوگیری از بروز بحران و حفظ ثبات تاکید کردند.

رئیس پارلمان عراق در این دیدار از آمریکا به عنوان یک کشور دوست نام برده و اهمیت گسترش افق های همکاری میان دو کشور در زمینه های امنیتی و اطلاعاتی در راستای مبارزه با تروریسم، نابودی هسته های خفته داعش و حفاظت از پیروزی به دست آمده در برابر این گروه تروریستی را مورد تاکید قرار داد.

سفیر آمریکا در بغداد نیز به نوبه خود بر پایبندی کشورش به پشتیبانی از عراق در مبارزه با تروریسم و حمایت از نیروهای امنیتی این کشور با هماهنگی فرمانده کل نیروهای مسلح تاکید کرد.

این در حالی است که عصر یک شنبه نیز برهم صالح، رئیس جمهوری عراق به صورت جداگانه پذیرای ایرج مسجدی و متیو تولر، سفرای جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا در بغداد بود جایی که در هر دو دیدار لزوم کاهش تنش در منطقه و تقویت امنیت و صلح مورد تاکید قرار گرفت.

برچسب‌ها:
#عراق
#آمریکا
#حلبوسی
#متیو تولر
#تنش در منطقه