سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 29 مرداد 1398  ::  00:14   

هشدار دولت اقلیم کردستان به ارتش ترکیه و پ.ک.ک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دولت اقلیم کردستان در پی مجروح شدن غیرنظامیان اقلیم، به دلیل حمله هوایی ترکیه، به نظامیان ترکیه و نیروهای پ.ک.ک، هشدار داد که نباید موجب آسیب به شهروندان اقلیم شوند.

به گزارش کردپرس، در بیانیه ای که از سوی دولت اقلیم کردستان منتشر شده، از نیروهای پ.ک.ک که در کوه قندیل مستقر هستند و نظامیان ترکیه که وارد خاک اقلیم شده اند، درخواست شده که موجب زیان رساندن و آسیب به شهروندان اقلیم نشوند.

همچنین اشاره شده که  چند شهروند اقلیم در نتیجه بمباران ارتش ترکیه مجروح و خسارات مادی بسیاری به روستاها و منازل ساکنین دامنه قندیل وارد شده است و دولت اقلیم مراتب اعتراض و نارضایتی خود را از این واقعه اعلام می دارد.

دولت اقلیم با تأکید بر اینکه نباید شهروندان اقلیم هدف بمباران ها قرار گیرند، از نیروهای پ.ک.ک، در اقلیم درخواست کرده که وضعیت ویژه اقلیم و شرایط شهروندان آن را در نظر گرفته و موجب آسیب و زیان رساندن به شهروندان اقلیم نشوند.

دیروز دوشنبه 28 مرداد/ 19 اوت، جنگنده های ارتش ترکیه روستاهای منطقه سنگسر در دامنه قندیل واقع در اقلیم کردستان از جمله روستای بولی را به شدت بمباران کردند و نهرو عبدالله بخشدار منطقه سنگسر در این مورد اعلام کرد که طی این حمله هوایی منازل مسکونی روستای بولی هدف قرار گرفته و در نتیجه خسارات به ساختمان های روستا دو شهروند غیرنظامی مجروح شده اند.

حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه به مناطق مسکونی اقلیم کردستان که تحت عنوان حمله به پ.ک.ک، صورت می گیرد، تاکنون موجب جان باختن ده ها شهروند غیرنظامی اقلیم و مجروح شدن شمار بیشتری شده و 450 روستا نیز به دلیل خسارت های شدید بمباران تخلیه شده اند.