سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 29 مرداد 1398  ::  08:57   

احمد ترک:

از همه سازمان های مدنی و مردم می خواهم به مقاومت ما بپیوندند

سرویس ترکیه - احمد ترک، شهردار کلانشهر ماردین که برای دومین بار با حکم وزارت کشور ترکیه از ریاست شهرداری این شهر برکنار می شود در اظهاراتی با واکنش به حکم برکناری اش گفت: از همه سازمان های مدنی و مردم می خواهم به مقاومت ما بپیوندند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، احمد ترک، شهردار کلانشهر ماردین که برای دومین بار با حکم وزارت کشور ترکیه از ریاست شهرداری این شهر برکنار می شود در اظهاراتی با واکنش به حکم برکناری اش گفت: اراده ملت را به رسمیت نمی شناسند و نام این را هم دموکراسی می گذارند. در انتخابات 31 مارس 2019 میلادی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) با 56 درصد آراء در کلانشهر ماردین پیروز شد. تعیین دوباره سرپرست برای شهرداری با هیچ عقل و منطقی قابل توجیه نیست. در دورانی زندگی می کنیم که حقوقی دیگر باقی نمانده و ناحقی ها به بالاترین حد خود رسیده است. همه چیز آشکارا و واضح خود را نشان داده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: این اقدام دلیل کافی برای نشان دادن این موضوع است که سیاست کشور کاملا آنتی دموکرات است. کاملاً واضح است که سیاست به چه شکلی اداره می شود. اتفاقاتی که افتاده است چیزی غیر از بی قانونی و ناحقی نیست.

ترک خاطرنشان کرد: این اقدام غصب اراده مردم ماردین است. امروز حتی به عنوان عضو شورای شهرداری هم اجازه ورود به شهرداری ماردین را ندادند. اعضای حزب عدالت و توسعه (AKP) با خودروهای شخصی خود وارد شهرداری شدند. این را همه مردم ماردین باید ببینند و بدانند. از تمام سازمان های مدنی و تمام مردم دعوت می کنم تا به مقاومت ما بپیوندند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها