سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 30 مرداد 1398  ::  23:31   

وزیر دفاع آلمان:

به همکاری با اقلیم کردستان ادامه خواهیم داد / سربازان آلمانی در کردستان می مانند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر دفاع آلمان اعلام کرد سربازان کشورش در اقلیم کردستان باقی خواهند ماند و به آموزش نظامی نیروهای پیشمرگ ادامه می‌ دهند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی کردستان ٢٤،  آنگرت کرامپ کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان چهارشنبه ٣٠ مرداد ماه ١٣٩٨، در یک نشست خبری مشترک با وزیر پیشمرگ اقلیم کردستان اظهار داشت: آلمان به همکاری‌های خود با اقلیم کردستان ادامه خواهد داد.

شورش اسماعیل، وزیر پیشمرگ هم با اشاره به تهدیدات داعش گفت: مبارزه با گروه داعش در آینده، سخت‌ تر خواهد شد و جنگ جبهه ‌ای نخواهد بود، بلکه داعش در همه جا نفوذ کرده است.

به گفته وزیر پیشمرگ اقلیم کردستان عراق، ائتلاف بین المللی برای سازماندهی نیروهای پیشمرگ با اقلیم کردستان همکاری خواهد کرد.

آنگرت کرامپ کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان که‌ سه شنبه 29 مرداد 1398 در نخستین سفر رسمی خود به عراق از زمان تصدی این منصب، وارد شهر بغداد شد و با مقامات عالی رتبه‌ این کشور دیدار کرد، شب گذشته‌ و پس از پایان سفر به‌ پایتخت عراق از طریق فرودگاه‌ بین المللی اربیل و با استقبال رسمی صفین دزه یی مسئول روابط خارجی اقلیم کردستان وارد اقلیم  شد.

وزیر دفاع آلمان بعد از ظهر چهارشنبه با ریبر احمد، وزیر امور داخلی اقلیم کردستان دیدار کرد.

وزیر دفاع آلمان و وزیر امور داخلی اقلیم کردستان در این دیدار با حضور هیئت های دو طرف، برخی مسائل دارای اهتمام مشترک را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

کارن باوئر که رهبری حزب حاکم دمکرات مسیحی آلمان را نیز بر عهده دارد، در جریان سفر خود به اقلیم کردستان همچنین با شماری از فعالان کُرد ایزدی دیدار کرده و به بازدید از پایگاه‌ مشاوران نظامی کشورش و نیروهای ویژه پیشمرگ موسوم به زیروانی نیز پرداخت.

وزیر دفاع آلمان پیش از سفر به اقلیم کردستان نیز در شهر بغداد با مقامات عالی رتبه‌ عراق از جمله برهم صالح و عادل عبدالمهدی، رئیس جمهوری و نخست وزیر این کشور دیدار و گفت و گو کرده بود.