سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 31 مرداد 1398  ::  07:16   

در پی توافق تلفنی وزاری دفاع ترکیه – آمریکا:

اولین مرحله طرح تاسیس منطقه امن در شمال سوریه آغاز شد

سرویس ترکیه - در پی گفتگوی تلفنی خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه با مارک اسپر، همتای آمریکایی خود بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی وزارت دفاع ترکیه، اولین مرحله طرح تاسیس منطقه امن در شمال سوریه آغاز شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، در پی گفتگوی تلفنی خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه با مارک اسپر، همتای آمریکایی خود بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی وزارت دفاع ترکیه، اولین مرحله طرح تاسیس منطقه امن در شمال سوریه آغاز شده است.

در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت دفاع ترکیه آمده است: در تماس تلفنی که آکار با وزیر دفاع آمریکا داشت ضمن بیان انتظارات و دیدگاه های مشخص ترکیه در خصوص ایجاد منطقه امن در شمال سوریه تأکید کرده است که موارد مورد توافق میان دو طرف در طرح عملیاتی منطقه امن در شمال سوریه باید بدون اتلاف وقت با اساس قرار دادن زمانبندی ارائه شده به انجام برسد.

همچنین در این بیانیه آمده است: آکار و اسپر در آغاز اولین مرحله تاسیس منطقه امن در شمال سوریه به توافق رسیده و در همین راستا توافق شده است که هیئت های نظامی دو کشور برای بررسی موارد لازم در مرحله های پیش رو در کوتاه ترین زمان ممکن یک بار دیگر در آنکارا نشست برگزار کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#آمریکا
#کردها