سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 31 مرداد 1398  ::  12:58   

دادگاه‌های بی‌نتیجه برای محاکمه عاملان فروش سلاح‌های شیمیایی به صدام

سرویس عراق و اقلیم کردستان- ششمین نشست دادگاه محاکمه شرکت های اروپایی عامل فروش سلاح های شیمیایی به صدام به دلیل عدم حضور این شرکت ها بدون نتیجه پایان یافت.

به گزارش کردپرس، سایت رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی) گزارش داد که ششمین نشست دادگاه مربوط به محاکمه شرکت های اروپایی که متهم به فروش سلاح های شیمیایی استفاده شده در بمباران شیمیایی حلبچه به صدام هستند، بار دیگر و بدون هیچ نتیجه ای پایان یافت.

گاویل مایرون وکیل داوطلب مجمع قربانیان بمباران شیمیایی حلبچه در این مورد طی نشستی خبری اعلام کرد که هیچ یک از نمایندگان قانونی و یا وکلای شرکت های متهم حاضر به شرکت در این نشست دادگاه و نیز نشست های پیشین نشده اند و به نظر نمی رسد که قصد شرکت در نشستی های آتی را نیز داشته باشند.

وی افزود که برخی از این شرکت ها خواستار دریافت مدارک مربوط به دادگاه شده اند و صورت جلسه های نشست ها نیز برای آنان ارسال شده است.

پرونده شکایت از عوامل بمباران شیمیایی حلبچه توسط مجمع قربانیان این بمباران و تیمی از وکلای داوطلب گشوده شده اما علیرغم ارسال مدارک برای شرکت های متهم، به دلیل عدم همکاری آنان، این پرونده به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

ایاد کاکه یی از دیگر وکلای این پرونده نیز اعلام کرد که تمامی مدارک و مستندات مربوط به دست داشتن این شرکت ها در فروش سلاح های شیمیایی به صدام، به دادگاه ارائه شده است.