انتشار:  پنج‌شنبه 31 مرداد 1398  ::  21:17   

واکنش بغداد به ادعای ضرب و جرح یک زن عراقی در فرودگاه مشهد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی وزارت خارجه عراق از پیگیری پرونده یک زن تبعه این کشور خبر داده که ادعا کرده در فرودگاه مشهد مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق بامداد امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با اهتمام زیادی پرونده یک زن تبعه این کشور که مدعی شده در فرودگاه مشهد مورد ضرب و جرح قرار گرفته را دنبال می کنند.

الصحاف در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که عراق با افراد ورودی به خاک خود با انسانیت و احترام کامل برخورد می کند، از همه کشورهای جهان نیز درخواست کرد که با شهروندان عراقی موجود در خاک خود به صورت مشابهی برخورد کنند.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در گفت و گو با شبکه ماهواره ای دجله نیز تاکید کرد که برای پیگیری حادثه فرودگاه مشهد، با کنسولگری کشورش در این شهر هماهنگی کردند.

این در حالی است که کاربران شبکه های اجتماعی در عراق طی روزهای اخیر یک فایل ویدئویی را منتشر کردند که در آن یک زن مسن از اهالی نجف اشرف مدعی می شود یک شنبه هفته جاری در فرودگاه مشهد، از سوی یک افسر ایرانی مورد ضرب و جرح شدید قرار گرفته است.

این زن عراقی در این باره ادعا کرده که مشت افسر ایرانی به صورت وی باعث شده به زمین بخورد با این حال هیچ یک از افسران و نیروهای امنیتی فرودگاه مشهد برای جلوگیری از حمله افسر مذکور و دفاع از وی وارد عمل نشدند.