سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 31 مرداد 1398  ::  21:24   

احمد ترک شهردار برکنار شده ماردین:

تنها کردها از این روند ضد دموکراتیک آسیب نمی بینند؛ ترک ها نیز آسیب خواهند دید

سرویس ترکیه - شهردار برکنار شده کلانشهر ماردین در اظهاراتی با اشاره به این که تنها کار ما خدمت به مردم بود؛ گفت: از این روند ضد دموکراتیک تنها کردها نیستند که آسیب خواهند دید، مردم ترک هم ضرر خواهند کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، احمد ترک، شهردار برکنار شده کلانشهر ماردین در اظهاراتی با اشاره به این که تنها کار ما خدمت به مردم بود؛ گفت: تهمت های زده شده تنها برای ایجاد ذهنیت علیه ما در بین مردم است. ما شهرداری ماردین را با بدهی های کلان از سرپرست های حکومتی گرفتیم. پولی برای پرداختن به مامور و کارگر شهرداری باقی نگذاشته اند و اکنون نیز با تهمت های ناروا در تلاش برای قطع پولی هستند که به این شهرداری ها می آید. منطقی که تلاش می کند تا با تهمت زدن ها این کودتا را مشروعیت ببخشد همان منطقی است که با دروغ در تلاش برای اداره کشور است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: هیچ جرمی در شهرداری ماردین صورت نگرفته است. من از این کار دست برنخواهم داشت می توانند دستور بازداشت مرا صادر کنند ولی از این راه منصرف نخواهم شد. از این نیز نمی ترسیم، ما انسان هایی هستیم که به دموکراسی باور داریم. برای این که صلح در این کشور ماندگار شود تلاش می کنیم. با فشار، زور و پلیس نمی توان مسائل را حل کرد. در کشوری که اقدامات آنتی دموکراسی در آن صورت می گیرد تنها کردها نیستند که آسیب می بینند. مردمان ترک نیز آسیب خواهند دید. فردا همه ما ضرر خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها