سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 1 شهریور 1398  ::  13:32   

ابراهیم بیرو عضو کمیته روابط خارجی ENKS::

منطقه امن شمال سوریه به یک مدیریت جدید نیاز دارد

سرویس سوریه - ابراهیم بیرو عضو کمیته روابط خارجی شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) بیش از سفر به آمریکا و دیدار با مقامات وزارت امور خارجه این کشور در گفتگو با خبرنگاران گفت: منطقه امن در شمال سوریه به یک مدیریت جدید نیاز دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از کردستان24، ابراهیم بیرو عضو کمیته روابط خارجی شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) بیش از سفر به آمریکا و دیدار با مقامات وزارت امور خارجه این کشور در گفتگو با خبرنگاران گفت: به عنوان شورای میهنی کردهای سوریه نظرات خود در خصوص منطقه امن در شمال سوریه را به مقامات آمریکا اعلام خواهیم کرد. در توافق صورت گرفته میان ترکیه و آمریکا ابهامات زیادی وجود دارد. تصور می کنیم آمریکا و ترکیه در خصوص بسیاری از موارد اختلاف نظر دارند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: اگر منطقه امن با هدف دوری کردن از جنگ صورت می گیرد مثبت است. ما اینگونه به قضیه نگاه می کنیم. برای این که انسان هایی که به دلیل جنگ سرزمین های خود را ترک کرده اند به خانه های خود بازگردند حقیقتاً نیاز به یک امنیت در منطقه است. در منطقه امن یک مدیریت جدید بایستی به وجود آید. ما خواستار تحولات مثبت و توام با امنیت در مناطق کردنشین هستیم.

بیرو با بیان نگرانی های خود از احتمال تغییر بافت دموگرافیک منطقه نیز خاطرنشان کرد: شورای میهنی کردهای سوریه خواستار در میان گذاشتن این نگرانی های خود با دولت ها و انتقال این موضوع به سطوح مختلف بین المللی است. در دیدارهایمان با دولت های مختلف مسئله بازگشت نیروهای پیشمرگ روژ را نیز مطرح می کنیم. این نیروها از لحاظ نظامی به تجربه بسیار با ارزشی دست پیدا کرده اند. مدت زمان طولانی است که با داعش مبارزه می کنند. آنان فرزندان این سرزمین ها هستند و بودنشان در سرزمین های خود حق مشروع آنان است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#آمریکا
#ترکیه