سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  یک‌شنبه 3 شهریور 1398  ::  10:57   

برهم صالح در دیدارهای جداگانه با مالکی عامری و جبوری:

عراق، سکوی حمله به هیچ یک از کشورهای همسایه و منطقه نخواهد بود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر اهمیت تقویت انسجام سیاسی داخلی و حفظ حاکمیت، امنیت و ثبات این کشور، خاطر نشان ساخت که کشورش تبدیل به سکوی حمله به کشورهای همسایه و منطقه نخواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق عصر شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور در شهر بغداد به صورت جداگانه پذیرای نوری مالکی، نخست وزیر اسبق و رهبر ائتلاف دولت قانون، هادی عامری، دبیرکل سازمان بدر و رهبر ائتلاف فتح و سلیم جبوری، رئیس پیشین مجلس نمایندگان بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح در دیدارهای جداگانه با این سه نفر، اهمیت تقویت انسجام سیاسی داخلی، حفاظت از حاکمیت، امنیت و ثبات عراق، مخالفت با سیاست جبهه بندی و لزوم جلوگیری از تبدیل این کشور به صحنه تسویه حساب را مورد تاکید قرار داده است.

رئیس جمهوری عراق همچنین بر لزوم پایبندی به موضع رسمی همه نهادهای اجرایی و قانونگذاری این کشور در ارتقای مبانی مبتنی بر قانون اساسی، استناد به چارچوب های قانونی در تعامل با بحران های مختلف، مخالفت با تبدیل عراق به صحنه درگیری و کشمکش کشورهای دیگر و کار مشترک در راستای تحقق صلح، توسعه، پیشرفت و همکاری منطقه ای تاکید کرد.

صالح ضمن اشاره به اهمیت تکمیل تحقیقات در جریان از سوی طرف های ملی ذی ربط درباره داده های مربوط به انفجارهای اخیر در انبارهای اسلحه و مهمات نیروهای حشد الشعبی در برخی مناطق عراق با هدف اتخاذ یک موضع واحد در راستای محافظت از حقوق این کشور و تقویت امنیت، ثبات و حاکمیت آن، خاطر نشان ساخت که تحکیم وحدت ملی، تقویت سیستم دمکراتیک فدرال، بازسازی مناطق مختلف و ارائه خدمات به شهروندان از جمله اولویت های کنونی عراق به شمار می آیند.

در این دیدارهای جداگانه مالکی، عامری و جبوری نیز به نوبه خود اهمیت وحدت صف برای رویارویی با چالش های پیش روی عراق در شرایط کنونی در راستای منافع عالی ملی، حفاظت از حاکمیت کشور و تقویت کار مشترک برای کاهش شدت تنش با هدف تثبیت صلح و امنیت در منطقه را مورد تاکید قرار دادند.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#همسایگان عراق
#تنش در منطقه