سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 3 شهریور 1398  ::  17:30   

ترکیه بار دیگر اقلیم کردستان را بمباران کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جنگنده های ارتش ترکیه بار دیگر مناطق مسکونی و ارتفاعات منطقه شیلادزی واقع در استان دهوک اقلیم کردستان را به شدت بمباران کردند.

به گزارش کردپرس، سایت خبری روژ نیوز گزارش داد که بعد از ظهر امروز یک شنبه 3 شهریور/ 25 اوت، ارتش ترکیه مناطق مسکونی و ارتفاعات کوره ژارو واقع در منطقه شیلادزی از توابع استان دهوک اقلیم کردستان را به شدت هدف حمله هوایی قرار داده است.

طبق خبر بمباران این منطقه به مدت چند ساعت ادامه داشته و خسارات بسیاری به مناطق مسکونی و کوه های این منطقه وارد ساخته و هنوز اطلاع دقیقی از میزان تلفات احتمالی آن در دست نیست.

از سوی دیگر سایت خبری- تحلیلی شارپرس نیز گزارش داد که روز گذشته نیز جنگنده های ترک روستای باکورمان واقع در منطقه زیباری در استان دهوک را بمباران کرده و یک خودرو را که گفته می شود حامل 4 شهروند غیرنظامی بوده هدف قرار داده اند، اما تلفات احتمالی آن مشخص نشده است.

حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه به مناطق مسکونی اقلیم کردستان، که از سال های دهه نود آغاز شده و طی دو سال مذاکرات دولت ترکیه با کردهای این کسور متوقف و با شکست مذاکرات از سر گرفته شد در ماه های گذشته تشدید شده و همزمانی این حملات با پیشروی نظامیان ترکیه در خاک اقلیم و استقرار آنان در روستاهای مرزی موجب شورای زندگی روزمره روستاییان و تهدید علیه جان و مال آنان شده و احسان چلبی بخشدار منطقه سیدکان یکی از مناطق مورد حمله ترکیه هشدار داده که این مناطق در معرض تخلیه کامل قرار دارند.