سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 3 شهریور 1398  ::  20:54   

بیانیه سالیانه ارتش دموکراتیک سوریه:

دولت مرکزی سوریه مذاکرات داخلی برای حل بحران سوریه را آغاز کند

سرویس سوریه - ارتش دموکراتیک سوریه در بیانیه سالیانه خود با اشاره به مذاکرات در داخل سوریه میان گروه های مختلف در پیامی به دولت مرکزی سوریه اعلام کرد: مذاکرات داخلی برای حل بحران سوریه را آغاز کنید.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، بیانیه جلسه سالیانه ارتش دموکراتیک سوریه در جلسه فرماندهان آن صادر و از سوی مصطفی بالی سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه قرائت شد.

در این بیانیه با اشاره به مسئله عفرین عنوان شد: با اشغال عفرین توسط نیروهای ارتش ترکیه، در کنار مبارزه با ترور علیه نیروهایمان یک جبهه دیگری باز شده است. این وضعیت بر مبارزه با گروه تروریستی داعش نیز تاثیر داشته و این مبارزه را تحت سایه خود قرار داده است. امروزه ترکیه یک بار دیگر در تلاش برای ایجاد جبهه ای دیگر علیه نیروهایمان است که این موضوع مبارزاتی را که به همراه ائتلاف بین المللی علیه داعش ایجاد کرده ایم تحت تاثیر منفی قرار می دهد. در همین راستای برای رسیدن توافق میان ترکیه و آمریکا که به منظور جلوگیری از ایجا یک جبهه جدید علیه نیروهایمان صورت می گیرد؛ تصمیم بر آن گرفته شده است که به مسئولیت های خود در این راستا عمل کنیم.

در ادامه این بیانیه با پیام به دولت مرکزی سوریه عنوان شد: یک بار دیگر از دولت مرکزی سوریه دعوت می کنیم تا در راه حل مسئله کردها و حل مسئله شمال و شرق سوریه برای دستیابی به یک صلح پایدار تمام اقدامات لازم را انجام داده و موجودیت تمام اقوام منطقه را مورد شناسایی قرار دهد. دولت مرکزی سوریه باید مذاکرات داخلی سوریه را آغاز کرده و در راستای شناسایی مدیریت خودگردان منطقه شمال و شرق سوریه روند مذاکرات را شروع کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه