سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 14 شهریور 1398  ::  12:43   

نذر خون ایلامیان از ابتدای محرم تا پایان‌ ماه صفر

سرویس ایلام - مدیرکل انتقال خون استان ایلام گفت: طرح نذر خون حسینی از آغاز ماه محرم تا پایان‌ماه صفر در استان ایلام اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سحر سنایی‌فر از اجرای طرح نذر خون در ایلام از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر خبر داد و گفت: همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) طرح نذر خون حسینی از آغاز ماه محرم الحرام تا ماه صفر از ساعت 7:30 تا 19 و در رو‌های تاسوعا و عاشورا از ساعت 8 تا 21 در ساختمان مرکزی واقع سه‌راه بی‌طرف، جنب بیمارستان امام خمینی(ره)اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به این که ارائه کارت ملی برای اهداکنندگانی که برای بار اول قصد اهدا خون دارند لازم است خاطرنشان کرد: اهداکنندگان خون برای ثبت دقیق مشخصات شناسنامه‌ای در هنگام مراجعه کارت شناسایی معتبر عکس‌دار به همراه داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون استان ایلام با بیان این که نیاز به خون و فرآورده‌های خونی همیشگی بوده و منوط به زمان خاصی نیست گفت: بیماران و نیازمندان به این ماده حیاتی همواره چشم انتظار مراجعه مردم نوع‌دوست و خداجوی استان هستند و در طول سال طرح‌های مختلفی از سوی اداره کل انتقال خون استان ایلام اجرا می‌شود.

وی یکی از طرحهای اهدا خون را نذر خون حسینی در ایام سوگواری امام حسین(ع) دانست و گفت: معتقدیم که این زمان‌های خاص فرصتی مناسب برای پیوستن اعضای جدید به جمع خانواده بزرگ اهداکنندگان خون است.

سنایی‌فر بیان کرد: سازمان انتقال خون وظیفه تهیه و تأمین خون و فرآورده‌های خونی مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها را برعهده دارد و تأمین این ماده حیاتی و ارزشمند با اهدای خون انسان‌های نوع‌دوست و ایثارگر میسر است و بی‌شک با حضور مستمر اهداکنندگان خون در مراکز اهدای خون نگرانی و دغدغه‌ای بابت کاهش خون و فرآورده‌های خونی نخواهیم داشت.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#مدیر انتقال خون ایلام، سنایی فر
#طرح نذر خون حسینی