سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 14 شهریور 1398  ::  15:03   

نماینده ایلام در شورای عالی استان‌ها گفت؛

زنگ خطر جدی تخصیص ندادن بودجه متناسب با نیاز ایلام

سرویس ایلام - نماینده استان ایلام در شورای عالی استان‌ها با عنوان این که تخصیص ندادن بودجه متناسب با نیاز ایلام زنگ خطری جدی است، عنوان کرد: از مسئولان می‌خواهم برای اختصاص اعتبارات به این استان اهتمام ویژه‌ای از خود نشان دهند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حمد‌الله بیگی با اشاره به اینکه ایلام در بسیاری از معضلات اجتماعی و اقتصادی رتبه اول را دارد، گفت: با اینکه استان ایلام در تورم، محرومیت و بیکاری رتبه اول را دارد، اما باید اعلام کنم که در ایثارگری و شهادت نیز این استان در رتبه نخست قرار گرفته ولی متأسفانه در اختصاص اعتبارات ملی و بودجه‌ای توجه چندانی به آن نشده است.

او افزود: مردمان استان ایلام که در زمان کار‌های سخت قابل اعتماد بودند، اما امروز از سوی برخی از مدیران و مسئولان به دست فراموشی سپرده شده‌اند، تا جایی که هیچ کارگاه تولیدی و اشتغالزایی در آن یافت نمی‌شود و این نشان از سیاست‌های غلط حاکم در توزیع اعتبارات است.

نماینده استان ایلام تأکید کرد: استان ایلام با این همه ذخایر نباید سرانه پایینی در مسائل اجتماعی و اقتصادی داشته باشد. من از مسئولان می‌خواهم برای اختصاص اعتبارات به این استان اهتمام ویژه‌ای از خود نشان دهند، زیرا این اقدام آن‌ها (تخصیص ندادن بودجه‌ای متناسب با نیاز استان) زنگ خطری جدی است.

بیگی با تأکید بر اینکه نباید مرزداران به دست فراموشی سپرده شوند، گفت: سهم مردم ایران با آن همه رشادت و از جان گذشتگی و ایثار و ذخایر نفت و گاز در کنار صبر و بیداری، سهم دود و بیماری است و مسئولان و مدیران تنها نباید به جهت تکمیل سخنرانی‌های خود از دلاوری‌های مردم استان ایلام حرفی به میان آورند.

بیگی با تأکید بر اینکه باید زمینه نشاط و شادی و اشتغال در کشور ایجاد شود، تأکید کرد: زمینه نشاط در استان‌های کم برخوردار مانند ایلام باید فراهم شود، زیرا استان‌هایی مانند ایلام و خوزستان که دارای بالاترین ذخایر نفت و گاز هستند، نباید از سرانه نشاط و شادی و اشتغال کم بهره بمانند.

او تأکید کرد: ملت بزرگ ایران در تمام صحنه‌های پر خطر به حمایت از آرمان‌های انقلاب و تحقق شعار‌های ارزشمند آن یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی برخواسته و به پیروی از رهنمود‌های امام راحل از آن مایه گذاشته است.

نماینده استان ایلام در شورای عالی استان‌ها گفت: وزیر راه و شهرسازی در اربعین سال گذشته در بازدید خود از ایلام به مردم قول راه آهن و چهار بانده کردن مسیر دوم عتبات عالیات را داد، اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته و درخواست مردم استان ایلام این است به دلیل مشکلات فراوان هر چه سریع‌تر این وعده عملیاتی شود.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#نماینده استان ایلام در شورای عالی استانها، بیگی
#تخصیص اعتبار به ایلام