سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  شنبه 16 شهریور 1398  ::  13:32   

معاون اول قوه قضائیه در ایلام گفت:

مطالبه مردم از قوه قضاییه، مبارزه همه‌جانبه با فساد است

سرویس ایلام - معاون اول قوه قضاییه، صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دادگستری کل استان ایلام اظهار کرد: مطالبه مردم از قوه قضاییه مبارزه همه‌جانبه با فساد است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای با اشاره به پیشنهاد ۱۵ میلیارد دلار خط اعتباری غربی‌ها گفت: به فرض چنانچه این مبلغ را بدهند آیا ما خودمان نمی‌توانیم بیش از این رقم را به دست بیاوریم؟ با استفاده و مدیریت مواردی همچون فرارهای مالیاتی می توان در این مسیر گام برداشت و قوه قضاییه از همه جهت به دولت کمک می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: امروز دشمن به دنبال ایجاد گرفتاری برای معیشت مردم است و برخی در داخل نیز در زمین دشمن بازی می‌کنند و برخی با نیت دشمن و یا منافع شخصی این مسیر را دنبال می‌کنند که رنج مردم از خودی‌هایی که احتکار و اختلاس می‌کنند بیشتر است.

وی بیان کرد: امروز مردم از قوه انتظار دارند با قدرت با فساد مبارزه کنند و برای تحقق این حق مردم تا جایی که در توان است، مبارزه همه‌جانبه و سریع با مفسدین را انجام دهیم، اگر می‌خواستیم در این مسیر موفق شویم باید شرایط و بسترهایی از قبل فراهم می‌شد و این نیازمند ورود دولت و مجلس نیز است و مبارزه با فساد نه ‌فقط فساد اقتصادی بلکه در سایر حوزه‌ها نیازمند کار جهادی و روحیه انقلابی است.

محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: امروز مردم به قوه قضاییه خوش‌بین هستند که باید این را مغتنم بشماریم و نیاز است رسانه‌ها و کسانی که داری تریبون هستند به‌خصوص مردم در راستای مبارزه با فساد کمک کنند.

محمد نوذری، معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام نیز در این مراسم تکریم و معارفه گفت: هیئت‌های صلح امروز در استان ایلام بازوهای توانمندی برای دولت و دستگاه قضایی هستند و نقش ریش سپیدان و هیئت‌های صلح در رفع مسائل و مشکلات اجتماعی و قضایی حائز اهمیت است و بخش بزرگی از پرونده‌ها با همراهی و همدلی همه اعضای هیئت صلح استان مختومه می‌شود.

یادآور شد: در بحث آسیب‌های اجتماعی مشارکت مردمی را به کمک گرفته‌ایم و با تشکیل سمن‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد و با هدفمند کردن آن‌ها سعی داشته‌ایم درروند آسیب‌های اجتماعی، تعدیل ایجاد کنیم و به‌عنوان یک کار مهم مقابله با آسیب‌های اجتماعی ازجمله طلاق، حاشیه‌نشینی و اعتیاد را در اولویت برنامه‌های قرار داده‌ایم.

به گزارش کردپرس، در این مراسم «علی دهقانی» به‌عنوان رئیس‌کل دادگستری استان ایلام معرفی و همچنین از تلاش‌های «محمد رزم» تقدیر شد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#معاون اول قوه قضاییه، اژه ای
#مبارزه با فساد
#معارفه رییس کل دادگستری ایلام
#دهقانی