سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 17 شهریور 1398  ::  10:17   

هفته نامه اهرام ویکلی:

پیروزی بر داعش هزینه سنگینی برای کُردها داشت

سرویس جهان- اهرام ویکلی نوشت: درست است کردها در عراق و سوریه بر داعش پیروز شدند اما این پیروزی هزینه سنگینی برای آنها به همراه داشته است.

 

به گزارش کردپرس، هفته نامه انگلیسی زبان اهرام ویکلی، وضعیت در خاورمیانه بویژه در مرزهای میان عراق، ترکیه و سوریه را همچنان متشنج توصیف کرده است که به گفته کلود سلهانی، نویسنده مطلب، این مسئله بیشتر به خاطر عدم شکست کامل داعش و نیز ترس ترکیه از قدرت گرفتن کردهای سوریه است.

نویسنده مطلب ادامه تنش در سوریه و بویژه شمال این کشور را نتیجه سیاست بد آمریکا دانسته است. البته نویسنده اشاره کرده است که کردهای سوریه بعد از بیرون راندن داعش از سویه و فروریختن خلافت داعش قدرتمند شده اند و ترکیه بیم دارد آنها در پی استقلال باشند و این مسئله تبعاتی برای ترکیه دارد.

اهرام ویکلی بخش زیادی از شکست داعش در عراق و سوریه را مدیون نیروهای کرد سوریه و نیروهای پیشمرگ کرد در عراق با همکاری ائتلاف به رهبری آمریکا دانسته است.

با این حال، اهرام ویکلی ضمن اشاره به این که شکست دادن داعش بهای سنگینی برای کردها داشته، هشدار داده است که ممکن است پیروزی کردها بر داعش هم در عراق و هم در سوریه زیاد دوام نداشته باشد.

از نظر نویسنده مطلب هفته نامه اهرام ویکلی، ترکیه نه تنها از کردهای سوریه بلکه از نیروهای پیشمرگ در عراق هم هراس دارد به همین دلیل هم هست که کردهای سوریه را به انجام اقدام نظامی تهدید می کند و عملیات نظامی این کشور علیه پ.ک.ک در عراق همچنان ادامه دارد.

اهرام ویکلی با اشاره به عبور آسان نیروهای کرد از مرزهای عراق و سوریه، نوشت: این مسئله باعث شده است که کردها در مواقع لزوم در این محدوده مرزی رفت و آمد کنند و در مواقع مورد نیاز یک قدم از ارتش ترکیه پیش بیفتند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#داعش