سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  یک‌شنبه 17 شهریور 1398  ::  12:13   

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در معارفه مديركل دفتر امور شهري استانداري؛

شهرداران مكلف به سکونت در محل خدمت خود هستند

سرویس کرمانشاه- مراسم معارفه مديركل دفتر امور شهري استانداري برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، مهرداد سالاري معاون هماهنگی امور عمراني استانداری در جلسه معارفه سعيد سليم ساساني مديركل جديد دفتر امور شهري و شوراها ي استانداري، ضمن تقدير از تلاش هاي صورت گرفته در دفتر امور شهري و شوراها اظهار داشت: انتظار داريم تا دست اندر كاران اين بخش برنامه ريزي موثري براي ارتقا سطح كيفي فعاليت هاي شهرداري ها داشته باشند و اين روند بايد به توانمند سازي شهرداريها  منتهي شود.

معاون عمراني استاندار با اشاره به وظايف و مسئوليت هاي حساس حوزه امور شهري استانداري، اظهار داشت: از مديركل جديد انتظار داريم با انرژي و همت مضاعف در راستاي اهداف نظام و تحقق برنامه هاي دولت گام بردارد.

وی عملکرد دفتر امور شهری را در عملکرد شهرداری‌ها موثر دانست و افزود: همه اتفاقاتی که در شهرها می‌افتد به نوعی با مدیریت شهری در ارتباط است، بنابراین حوزه امور شهری به دقت باید عملکرد شهرداری‌ها را زیر نظر داشته باشد.

سالاري افزود: ارزیابی درست عملکرد شهرداریها ، تنظيم بودجه، شفاف سازی نحوه درآمد و هزینه کرد و نیز سایر فعالیت های آنها امری بسیار مهم بشمار می آید و  از وظايف دفتر امور شهري  شهری شفاف سازی و کنترل و نظارت  صحیح بر  فعالیت های شهرداری ها و شورای شهرها می باشد.

سالاري با تاكيد بر ضرورت رعايت حقوق شهروندان از سوي شهرداري ها بيان داشت: حقوق شهروندی چیزی نیست جز احترام به ارزش و کرامت انسانی، حقوق یک شهروند بر پایه و اساس همین اصل بايد مورد توجه قرار شهرداري ها قرار گیرد.

در ادامه معاون استاندار شهرداران را مكلف به سكونت در محل خدمت خود دانست و اظهار داشت: اخیرا ابلاغیه جدیدی از سوی وزارت کشور درخصوص تکلیف تمامی شهرداران برای حضور در محل سکونت خود رسیده است بنابراین پذيرفته نيست  شهردار يك شهر در مركز استان ساكن باشد.

سالاري افزود: اگر شهرداري تخلف كند از اختيارات استاندار و معاون هماهنگي عمراني استانداري است كه تا رسيدگي به پرونده در هيئت حل اختلاف به مدت  سه ماه فعاليت وي را تعلیق كنند .

وی افزود: در گذشته از اين اختيار قانوني استفاده نشده است مطمئناً درصورت مشاهده تخلف از سوي شهرداران از اين اختيارات  استفاده خواهد شود.

 سالاري در اين جلسه از خدمات  منوچهر فخري، مديركل سابق دفتر امور شهري و شوراهای استانداري  قدرداني كرد .