سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 18 شهریور 1398  ::  11:06   

درخواست عراق برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نماینده عراق در اتحادیه عرب بازگشت سوریه به اتحادیه و گفت و گوی مردم این کشور و دیگر کشورهای جنگ زده جهان عرب برای برقراری امنیت و ثبات را خواستار شد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری العهد نیوز، احمد نایف الدلیمی، نماینده عراق در اتحادیه عرب عصر یک شنبه در سخنرانی آغاز فعالیت های 152مین دوره عادی شورای اتحادیه در مقر آن در شهر قاهره، پایتخت مصر اظهار داشت: جهان عرب در حال حاضر با چالش های پی در پی روبرو است و این مسئله نیز تجدید نظر در رویکرد تعامل با آنها با هدف مقابله با خطرات و بحران های کنونی برخی کشورهای عربی را ایجاب می کند.

الدلیمی ضمن تاکید بر لزوم خودداری از سیاست های تشدید تنش و دخالت های خارجی و همچنین تلاش برای تحقق خواسته های مشروع ملت های منطقه، در این باره افزود: عراق پیشتر از گروه های تروریستی رنج برده که شهرهای زیادی را در کشور ویران کردند با این حال ارتش عراق توانست تروریسم را شکست دهد و همین مسئله نیز شرایط لازم برای آغاز بازسازی شهرهای مذکور را فراهم کرده است.

نماینده عراق در اتحادیه عرب همچنین بر اهمیت پشتیبانی از کشورش در بازسازی مناطق خسارت دیده پس از تحقق پیروزی بر گروه تروریستی داعش تاکید کرده و تلاش مشترک کشورهای عربی در زمینه مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته و فرامرزی و همچنین مقابله سیاسی، رسانه ای و فرهنگی با آنها را خواستار شد.

الدلیمی در ادامه نیز ضمن درخواست بازگشت سوریه به کرسی خود در اتحادیه عرب، از مردم این کشور و همچنین مردم یمن و لیبی خواست که اختلافات داخلی را پشت سر بگذارند و برای برقراری امنیت و ثبات در کشور خود با یکدیگر گفت و گو کنند.

نماینده عراق در اتحادیه عرب ضمن تاکید بر این که مسئله فلسطین همچنان مسئله مرکزی اعراب به شمار می آید، از جامعه بین الملل درخواست کرد که به مسئولیت های خود در راستای پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی و تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی بیت المقدس عمل کند.