سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 18 شهریور 1398  ::  14:32   

احزاب کردستانی با یک ائتلاف مشترک در انتخابات شوراهای استانی کرکوک شرکت می کنند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- احزاب کردستانی کرکوک در نشستی بر سر تشکیل یک ائتلاف مشترک برای شرکت در انتخابات شوراهای استانی کرکوک به توافق رسیدند.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی روداو، در خبری گزارش داد که امروز دوشنبه 18 شهریور/9 سپتامبر، احزاب کردستانی کرکوک نشستی را در سطح عالی و در دفتر حزب شیوعی اقلیم، به منظور گفتگو در مورد شرکت در انتخابات شوراهای استانی عراق، برگزار کردند.

شیخ صدیق احمد مسئول تشکیلات حزب شیوعی اقلیم کردستان، در کرکوک طی کنفرانسی خبری اعلام کرد که طبق توافق انجام شده میان احزاب کردستانی کرکوک:

  1. این احزاب پس از گفتگوهای فراوان بر سر تشکیل یک ائتلاف مشترک تحت عنوان " کرکوک کردستانی است" برای شرکت در انتخابات شوراهای استانی کرکوک به توافق رسیده اند.
  2. این احزاب از شورای استانی کرکوک می خواهند که در کمترین زمان ممکن نشست عادی خود را برگزار کرده و نامزد تعیین شده فراکسیون برادری (فراکسیون کردها) برای تصدی منصب استانداری کرکوک را در این منصب انتخاب کند.
  3. این احزاب تلاش های خود را با همکاری سازمان ملل برای عادی سازی وضعیت کرکوک ادامه می دهند.
  4. از شهروندان کرد کرکوک نیز خواسته شده در لیست رای دهندگان کرکوک ثبت نام و کارت رای دهی خود را دریافت کنند.
  5. این احزاب از رهبران احزاب اقلیم کردستان می خواهند که نشستی را در سطح رهبری برگزار کرده و از تشکیل ائتلاف مشترک احزاب کردستانی کرکوک حمایت کنند.
  6. احزاب کردستانی کرکوک بر اصلاح قانون انتخابات شوراهای استانی عراق تاکید می کنند.
  7. این احزاب خواستار همزیستی مسالمت آمیز تمامی طیف های کرکوک هستند.

اتحادیه میهنی کردستان و حزب دمکرات بارها تاکید کرده اند که باید احزاب کردستان در قالب یک ائتلاف مشترک در انتخابات شوراهای استانی در کرکوک و مناطق مورد مناقشه شرکت کنند.