سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 18 شهریور 1398  ::  15:14   

سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه:

طرح منطقه امن در شمال سوریه بخشی از پروتکل مبارزه با داعش است

سرویس سوریه - کینو گابریل، سخنگوی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به اقدامات در راستای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: طرح منطقه امن در شمال سوریه بخشی از پروتکل ما با نیروهای ائتلاف بین المللی در مبارزه با داعش است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، کینو گابریل، سخنگوی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به خروج این نیروها به همراه سلاح های سنگین از مناطق مورد نظر برای تاسیس منطقه امن در شرق فرات عنوان کرد: نیروهای نظامی و سلاح های سنگین خود را از محدوده گری سپی تا سرکانی خارج کرده ایم. در همین راستا نیز در همان محدوده مواضع نظامی وابسته به ارتش دموکراتیک سوریه از میان برداشته شده است. پرواز هلیکوپترها و گشت زنی های نظامی مشترک در چارچوب توافقاتی است که آمریکا – ترکیه و ارتش دموکراتیک سوریه به دست آورده اند. این توافقات در چارچوب طرحی صورت گرفته است که امنیت مرزها را تأمین خواهد کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: طرح منطقه امن در شمال سوریه بخشی از پروتکل ما با نیروهای ائتلاف بین المللی در مبارزه با داعش است و از چندین مرحله تشکیل می شود. خروج نیروهای نظامی و سلاح های سنگین ما از منطقه، از میان برداشتن برخی مواضع و پایگاه های نظامی در منطقه، گشت زنی ها از آسمان و زمین و ... . آغاز گشت زنی های نظامی ارتش ترکیه – ارتش آمریکا به صورت مشترک در محدوده گری سپی تا سرکانی نیز در چارچوب همین طرح است. هدف گشت زنی های مشترک تأمین امنیت منطقه است. این مسئله باعث می شود به جای ارتش دموکراتیک سوریه بیشتر بر روی مبارزه با داعش تمرکز صورت بگیرد. در سایه این فرصت به دست آمده می توانیم علیه خانه های پنهان داعش که تهدیدات زیادی را مطرح می کند مبارزه موثرتری را انجام بدهیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#نیروهای کرد سوریه