سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  09:02   

عضو شورای رهبری PKK:

ثابت کنند ما از شهرداری های HDP پول گرفته ایم، PKK را منحل خواهیم کرد

سرویس ترکیه - مصطفی کاراسو، عضو شورای رهبری PKK در اظهاراتی با رد دریافت هر گونه کمک مالی از شهرداری های وابسته به حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) از داخل ترکیه عنوان کرد: اگر ثابت کنند که ما از این شهرداری های حتی پول جزئی هم گرفته ایم، PKK را منحل خواهیم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری KRDnews، مصطفی کاراسو، عضو شورای رهبری PKK در اظهاراتی با رد دریافت هر گونه کمک مالی از شهرداری های وابسته به حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) از داخل ترکیه عنوان کرد: چنین چیزی وجود ندارد. اگر ثابت کنند که ما از این شهرداری های حتی پول جزئی هم گرفته ایم، PKK را منحل خواهیم کرد. چیزی که ما از آنان می خواهیم ارائه خدمات شهری خود آنان در شهرهای کردنشین است. با ملت همکاری کنند و اراده خود را به میان بگذارند به جز این چیز دیگری از آنان نمی خواهیم. این فریبکاری که به زبان ها افتاده است تماماً دروغ است. خودشان به همه جا پول می فرستند و تصور می کنند که شهرداری های کردستان نیز این گونه عمل می کند. آنان از ما پول نخواهند ما از آنان کوچکترین مبلغی نمی خواهیم.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به تجمع خانواده های کرد در مقابل ساختمان HDP در اعتراض به ربودن فرزندانشان و بردن به کوه برای عضویت در PKK نیز گفت: تمامی این ها توطئه های طراحی شده و فتنه هستند. مقاومت در برابر برکناری شهرداران از سوی جامعه نیز صورت گرفت. برای این که مقاومت در برابر سرپرست ها را تضعیف کرده و مانع حمایت های مردمی از جریان به وجود آمده شوند چنین توطئه ای را طراحی کرده اند.

لازم به ذکر است، در پی برکناری شهرداران دیاربکر – ماردین – وان و تعیین سرپرست به جای شهرداران منتخب مردم دلیل این کار از سوی حاکمیت سیاسی کمک های مالی این شهرداران به PKK اعلام شده بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#پ.ک.ک
#حزب عدالت و توسعه
#حزب دموکراتیک خلق ها