انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  11:45   

وزیر نفت عراق: به سطح تولید 5 میلیون بشکه در روز نزدیک شدیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر نفت عراق که پیشتر از تصمیم کشورش برای کاهش تولید نفت خبر داده بود، تاکید کرد که به سطح تولید پنج میلیون بشکه نفت در روز نزدیک شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، ثامر الغضبان، وزير نفت و معاون نخست وزیر عراق در امور انرژی طی سخنانی در حاشیه کنفرانس بین المللی انرژی در شهر ابوظبی، پایتخت امارات اعلام کرد که ظرفیت تولید کشورش به سطح پنج میلیون بشکه نفت در روز نزدیک شده جایی که در حال حاضر میزان تولید آن به 4.6 میلیون بشکه در روز می رسد.

الغضبان ضمن اعلام این که تا پایان سال گذشته میلادی همچنان نیمی از گاز همراه در جریان عملیات استخراج نفت در عراق می سوخته و هدر می رفته، تاکید کرد که پروژه های جدید در این کشور برای تبدیل گاز همراه به مایع در حل چنین مشکلی سهیم خواهند بود.

وزیر نفت عراق ضمن تاکید بر پایبندی کشورش به کاهش تولید نفت در چارچوب توافق میان اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (OPEC) و دیگر کشورهای تولیدکننده هم پیمان این سازمان موسوم به "اوپک+"، خاطر نشان ساخت که صادرات نفت از جنوب عراق دست کم به میزان 150 هزار بشکه در روز کاهش یافته با این حال برای صحبت درباره نیاز به کاهش بیشتر تولید نفت در چارچوب توافق مذکور هنوز زود است.

این در حالی است که الغضبان پیش از سفر خود به امارات برای شرکت در نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق اوپک+ برای کاهش تولید در شهر ابوظبی، تاکید کرده بود که عراق به این توافق پایبند است و به زودی بدان عمل خواهد کرد جایی که به زودی میزان تولید نفت خود را نسبت به ماه های اخیر کاهش خواهد داد.

برچسب‌ها:
#عراق
#الغضبان
#تولید نفت
#توافق اوپک+