انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  12:42   

هدیه یوسف:

دولت ترکیه رسماً در حال الحاق عفرین به سرزمین های خود است

سرویس سوریه - هدیه یوسف عضو کنگره استار کردستان سوریه در اظهاراتی، با اشاره به آخرین وضعیت عفرین عنوان کرد: ترکیه با فشار به اهالی عفرین و اخراج آنان از این شهر ترکمن ها را در داخل عفرین اسکان داده و به شکل رسمی در حال جدا کردن این سرزمین ها از کردستان سوریه و الحاق به سرزمین های خود است.

به گزارش کردپرس، هدیه یوسف عضو کنگره استار کردستان سوریه در گفتگو با خبرگزاری هاوارنیوز، با اشاره به آخرین وضعیت عفرین عنوان کرد: بیش از یک سال است که عفرین به اشغال درآمده است و در این مدت فروپاشی عفرین در تمامی عرصه ها در دستور کار قرار داده شده است. دولت ترکیه با وادار کردن محلی های عفرین به ترک خانه های خود در حال تغییر بافت دموگرافیک عفرین است. حتی دولت ترکیه برخی رهبران داعشی که از عملیات های ارتش دموکراتیک سوریه علیه داعش در باغوز جان سالم به در برده اند را در روستاها و محله های عفرین اسکان داده است. در کنار این ترکمن هایی که در ترکیه به عنوان پناهندگان سوری حضور دارند نیز در عفرین اسکان داده شده اند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در این اواخر ربوده شدن شهروندان عادی در عفرین افزایش جدی پیدا کرده است. گروهک های وابسته به ارتش ترکیه افراد ربوده شده را تحت شکنجه های فیزیکی و روانی قرار می دهند. تجاوز کرده و سپس به قتل می رسانند. تنها به این مسئله اکتفا نکرده به زور وارد خانه ها شده و اموال مردم را می دزدند. در واقع ترکیه با فشار به اهالی عفرین و خروج آنان از این شهر ترکمن ها را در داخل عفرین اسکان داده و به شکل رسمی در حال جدا کردن این سرزمین ها از کردستان سوریه و الحاق به سرزمین های خود است.

یوسف خاطرنشان کرد: منشأ تمامی بحران ها و درگیری های داخلی و خارجی ترکیه حزب عدالت و توسعه (AKP) است. این حزب در یک بحران بسیار بزرگ به سر می برد. علاوه بر بحران اقتصادی ترکیه برخی اعضای آک پارتی نیز دست به استعفا زده اند. حزب حاکم در برابر یک راه حل و حل و فصل مسائل موجود نیز مقاومت می کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#عفرین
#کردها