انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  13:26   

وزیر خارجه عراق خبر داد:

ارتباط مداوم بغداد و آنکارا درباره حضور نظامی ترکیه در عراق/ اطلاع بغداد از خطر پ.ک.ک

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر خارجه عراق از ارتباط مداوم بغداد و آنکارا در رابطه با حضور نیروهای ترکیه در خاک کشورش خبر داده و تاکید کرد که خطر حزب کارگران کردستان را درک می کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، محمدعلی حکیم، وزیر امور خارجه عراق در یک کنفرانس خبری در مقر اتحادیه عرب در شهر قاهره، پایتخت مصر در رابطه با حضور نیروهای نظامی ترکیه در خاک کشورش خاطر نشان ساخت که بغداد و آنکارا در این زمینه در ارتباط مداوم هستند.

حکیم ضمن تاکید بر این که دولتمردان ترکیه حساسیت مسئله حضور نیروهای خود در خاک عراق را درک می کنند، اظهار داشت: بغداد در ارتباط مداوم با آنکارا در رابطه با حضور نیروهای نظامی ترکیه در خاک عراق است.

وزیر خارجه عراق در این باره افزود: در واقع ما در این زمینه در ارتباط مداوم در سطح وزرای خارجه، دفاع و اطلاعات هستیم و دولتمردان ترکیه حساسیت منطقه و اهمیت آن را می دانند؛ ما نیز خطر سازمان پ ک ک (حزب کارگران کردستان) و مواضع آن را می دانیم و در این زمینه شاهد تلاش پربار عراق با ترکیه هستیم.

این در حالی است که حکیم دیروز (سه شنبه) نیز طی سخنانی در جلسه افتتاحیه 152مین دوره عادی شورای اتحادیه عرب در سطح وزرا که به ریاست عراق برگزار شد، تاکید کرده بود که کشورش با هر گونه حضور نظامی ترکیه در خاک خود مخالف است و با استفاده از ابزارهای مختلف نیز برای پایان دادن به این مسئله تلاش می کند.

وزیر خارجه عراق در این باره گفته بود: بغداد بر مخالفت قاطع خود با حضور نظامی ترکیه در خاک عراق در هر شکل و شمایلی تاکید می کند و برای پایان دادن به آن با استفاده از ابزارهای مختلف در تلاش است؛ این در حالی است که عراق برای همکاری امنیتی با ترکیه با روش های مورد توافق دو کشور اعلام آمادگی کرده است.

برچسب‌ها:
#عراق
#ترکیه
#محمدعلی حکیم
#پ.ک.ک