انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  13:33   

درخواست‌های «فک پلاک» به پلیس راهور ارجاع می شود

سرویس کردستان- معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کردستان گفت : در جهت تسهیل امور مراجعین به دستگاه قضایی ، مقرر شد درخواست‌های الزام به فک پلاک مستقیماً به پلیس راهور ارجاع شود.

به گزارش کُرد پرس علی رشیدی  اظهار داشت: دستگاه قضایی به چگونگی ورود ارباب رجوع و تهیه امکانات برای مردم به سمت مسیری پیش می‌رود که دیگر مردم به دستگاه‌های قضایی و انتظامی مراجعه نکنند و فقط در موعد مقرر در وقت رسیدگی به دادگاه مراجعه داشته باشند.
او گفت: با الکترونیکی شدن سیستم دستگاه قضایی در روند تشکیل پرونده ها، مردم می‌توانند شکایات و درخواست‌های خود را به صورت الکترونیکی به مراجع قضائی فرستاده و روند پرونده ها را به صورت الکترونیکی دنبال کنند .

رشیدی به کاهش کار ضابطین در الکترونیکی شدن پرونده‌ها اشاره کرد و افزود: با تشکیل پرونده به صورت الکترونیک و ارسال به دادسرا می‌توان بدون دخالت مأمور و مشکلات پیش روی آن به صورت الکترونیک پرونده‌ها به کلانتری و مراکز انتظامی ارجاع داده شود.

او بر تکریم ارباب رجوع در دستگاه قضایی تأکید و تصریح کرد: با اضافه شدن 27 دفتر خدمات الکترونیک قضائی در استان تا پایان سال جاری گام‌های مؤثری در جهت تسهیل کار مراجعین برداشته شده است.

رشیدی خاطرنشان کرد : در راستای تسهیل امور مراجعین به دستگاه قضایی با تشکیل جلسات متعدد، شیوه نامه‌ای با فرماندهان انتظامی استان تنظیم شد که درخواست‌های الزام به فک پلاک مستقیماً به پلیس راهور ارجاع شود..