سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  16:29   

استاندار کرمانشاه در نشست با مدیرعامل راه آهن کشور؛

استقرارمدیریت راه آهن در کرمانشاه از مطالبات مردم استان است

سرویس کرمانشاه-  استاندار کرمانشاه گفت: با وجود راه اندازی راه آهن کرمانشاه، این پروژه هنوز دارای کاستی هایی است که باید برطرف شوند.

هوشنگ بازوند، صبح امروز(چهارشنبه ۲۰ شهریور)، در نشست ویژه راه آهن کرمانشاه که با حضور مدیرعامل راه آهن کشور و تیم مدیریتی همراه، معاون عمرانی استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: راه آهن کرمانشاه یکی از مطالبات جدی مردم کرمانشاه بود که خوشبختانه تحقق پیدا کرد و با حضور  رئیس جمهور به بهره‌داری رسید.

وی اظهار کرد: اولین مطالبه مدیریت استان ارتقای سرعت عبور قطار از شبکه ریلی کرمانشاه است. متاسفانه سرعت حرکت قطار در بخشی از مسیر پایین است و در این شرایط طبیعی است مردم ترجیح دهند با ماشین شخصی و یا اتوبوس مسافرت کنند.

بازوند افزود: انتظار می رود با ارتقای فنی راه آهن کرمانشاه- ملایر، زمینه افزایش سرعت سیر قطار و رضایت مردم فراهم شود.

وی با بیان اینکه با بازگشایی مرز خسروی، امسال کرمانشاه یکی از استان های اصلی عبور زوار اباعبداله الحسین (ع) به کربلا است، گفت: انتظار داریم راه آهن کشور در این ایام خدمات رسانی ویژه ای را برای زوار اربعین در نظر بگیرد.

بازوند در ادامه با اشاره به اینکه دهکده لجستیک غرب کشور در صورت اجرا می تواند یکی از پروژه های تحول ساز در توسعه کرمانشاه و کشور باشد، گفت: خوشبختانه مطالعات این پروژه به اتمام رسیده و یک مکان مناسب هم برای آن جانمایی شده است‌.

وی افزود: شتاب در تعیین تکلیف مرکز لجستیک کرمانشاه از خواسته های مردم استان است تا این پروژه مهم بتواند در توسعه استان نقش آفرینی کند.

استاندار کرمانشاه گفت:  تعیین تکلیف مدیریت راه آهن و استقرار اداره کل راه آهن یکی از مطالبات دیگر مردم کرمانشاه و یک حق کاملاً طبیعی است و امیدواریم هر چه زودتر اجرایی شود‌.

وی اظهار کرد: راه آهن کرمانشاه-  خسروی در صورت راه اندازی می تواند نقش بسیار بزرگی در توسعه منطقه ایفا کند. در همین راستا تقاضای تامین اعتبار ۱۷۰۰ میلیارد تومانی برای اتمام پروژه راه‌آهن کرمانشاه-  خسروی توسط دولت را داریم.

یکی دیگر از خواسته های ما، تعویض واگن‌های مسیر کرمانشاه- تهران- مشهد و ارتقای کیفت آن‌ها در راستای خدمات‌رسانی بهتر به مسافرین عزیز است.