انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  18:39   

با حضور تورج اصلانی و سعید آقاخانی؛

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم دهوک افتتاح شد

سرویس کردستان- هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فيلم دهوک در شهر دهوک در اقلیم کردستان عراق با حضور کارگردان و بازیگران اصلی فيلم سينمايى «حمال طلا»؛ افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، فيلم سينمايى «حمال طلا Gold Runner» به كارگردانى «تورج اصلانى»، به نویسندگی «تورج اصلانى و هادی نادی» و به تهيه‌كنندگى «منصور سهراب‌پور» در جدیدترین اکران بین‌المللی خود؛ به نمایندگی از سینمای ایران حضور دارد.

 این فیلم با حضور «تورج اصلانى» در دو سانس مختلف (در ساعت 19 روز چهارشنبه 20 شهریور ماه برابر با 11 سپتامبر 2019 و در ساعت 15 روز پنجشنبه 21 شهریور برابر با 12 سپتامبر 2019 در بخش رقابتی «سینمای جهان World Cinema» در هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فيلم دهوک در اقلیم کردستان عراق به روی پرده می‌رود.

 «حمال طلا» برای تصاحب جایزه این رویداد سینمایی با فیلم‌‌هایی از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، سوئد، آلبانی، کرواسی، کوزوو، گرجستان، بلغارستان، ترکیه، هلند، مقدونیه، شیلی، آرژانتین، اکراین، سوریه، لبنان و نپال به رقابت می‌پردازد.

در مراسم افتتاحییه هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فيلم دهوک، فیلم سینمایی «کامیون» به نویسندگی و کارگردانی «کامبوزیا پرتوی»، با مدیریت فیلمبرداری« تورج اصلانی» و با نقش آفرینی «سعيد آقاخاني» در ساعت 19:30 روز 18 شهریور ماه برابر با 9 سپتامبر 2019در سالن «کنگره» دانشگاه دهوک در شهر دهوک در اقلیم کردستان روی پرده رفت.

فيلم سينمايى «حمال طلا» که توسط کمپانی پخش بین‌المللی «آرت هود»  Arthoodدر سطح جهان پخش می‌شود در نخستین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی «جریان‌های نو» New Currents در بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «بوسان» Busan در کشور کره جنوبی روی پرده رفت.

«تورج اصلانى» که در سمت مدير فيلمبردارى سال‌ها در جشنواره‌هاى مختلف بين‌المللی حضور موفقی داشته و جوایز معتبر جهانی را از آن خود کرده؛ با فيلم سینمایی «حمال طلا» به صورت جدى وارد عرصه كارگردانى شده است.

جشنواره بین‌‌‌المللی فيلم «دهوک» Duhok که با یاد «یولماز گونای» کارگردان سرشناس برنده جایزه نخل طلای جشنواره بین‌‌المللی فيلم «کن» فرانسه در سال 1982 و با هدف پل ارتباطی میان کارگردان کُرد و کارگردانان سراسر جهان و همچنین ایجاد تبادل فرهنگی میان ملت‌های مختلف دنیا تأسیس شده است.

این فیلم در قالب فیلم‌های بلند سینمایی، کوتاه و مستند در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی از جمله؛ بخش رقابتی «سینمای جهان»، بخش رقابتی «سینمای کُردی»، «چشم‌انداز سینمای جهان»، «پانورامای سینمای کردستان»، بخش «نمایش ویژه» و ... در روزهای 18 تا 25 شهریور ماه (9 تا 16 سپتامبر 2019) در سالن «کنگره» دانشگاه دهوک و مرکز «مازی مول» برگزار می‌شود.

برچسب‌ها:
#ایران
#کردستان