انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  19:30   

رئیس حزب حرکت ملی ترکیه:

طرح منطقه امن آمریکا پوشش دادن ضعف های امنیتی گروه های تروریستی است

سرویس ترکیه - دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی با واکنش به رفتار آمریکا در تاسیس منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: آمریکا طرح ایجاد منطقه امن را برای پوشش دادن ضعف های امنیتی گروه های تروریستی طراحی کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی با واکنش به رفتار آمریکا در تاسیس منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: در طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه هنوز از گشت زنی مشترک عبور نکرده ایم. آمریکا از یک طرف در حالی که با ترکیه در مرکز عملیات مشترک همکاری می کند به صورت همزمان به حمایت تسلیحاتی از YPG ادامه می دهد. این رفتار دوگانه با روح اتحاد در تناقض بوده و مغایر با همکاری های استراتژیک ما به حساب می آید. آمریکا طرح ایجاد منطقه امن را برای پوشش دادن ضعف های امنیتی گروه های تروریستی طراحی کرده است. این نیت آمریکا در تاسیس منطقه امن در شمال سوریه یک خطای فاحش و وخیم است. بایستی از این اشتباه هر چه سریعتر بازگردند. آزمودن صبر ترکیه و بازی کردن با اعصاب این کشور اشتباهی است که هیچ کشوری نباید مرتکب آن شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: خیانت ایجاد کردستان بزرگ که با همکاری حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و PKK پیش برده می شود از سوی خود شهروندان کرد ترکیه ناکام خواهد ماند. هیچ شهروند کردمان به سیاست های وحشیانه امپریالیسم و بازی تاجران خون و انسان آری نخواهد گفت. زمانش که برسد ملت بزرگ ترکیه تصمیم نهایی در خصوص HDP را که مانند حزب سیاسی دیده شده ولی دارای شبکه های پنهان و خونین زیادی است، صادر خواهند کرد. این سازمان تروریستی را بدون شک پاکسازی خواهند کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#سوریه