انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  19:41   

هشدار مسعود بارزانی در مورد بازگشت داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رهبر حزب دمکرات کردستان در دیدار با کاردار سفارت آمریکا در عراق هشدار داد که گروه داعش در حال سازماندهی مجدد خود بوده و تهدیدی برای همگان است. 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی) مسعود بارزانی در دیداری که امروز چهارشنبه 20 شهریور/11 سپتامبر، با برایان مک فیترز کاردار سفارت آمریکا در عراق انجام داد، به بررسی تهدید داعش در منطقه پرداخت و گفت که با وجود شکست نظامی داعش در جنگ، عوامل پیدایش این گروه به قوت خود باقی بوده و رفع نشده اند.

رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) افزود با تکیه بر همین عوامل عناصر داعش در حال سازماندهی مجدد خود بوده و بازگشت داعش تهدیدی علیه همگان است و این تهدید برای برخی نزدیک و برای برخی دورتر است.

ارتباط میان اربیل و بغداد و حل مشکلات فیمابین، تحولات منطقه و وضعیت سیاسی عراق از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بوده و بارزانی بر حمایت از گفتگوهای انجام شده میان اربیل و بغداد و حل اختلافات در چارچوب قانون اساسی عراق تاکید کرد.

همچنین دو طرف به بحث و رایزنی در مورد وضعیت کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه عراق و نیز اجرای ماده 140 قانون اساسی عراق برای تعیین سرنوشت این مناطق پرداختند.

بارزانی در بخشی دیگر از گفتگوهای این دیدار نگرانی خود را در مورد وضعیف کنونی و سرنوشت  آینده کردهای سوریه به هیئت آمریکایی اعلام کرد.