انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  21:56   

هشدار در مورد تبعات اسکان 220 خانواده داعشی در کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس کمیسیون امنیتی شورای استانی کرکوک، با انتقاد از تصمیم دولت عراق در اسکان 220 خانواده داعشی در کرکوک، در مورد تبعات امنیتی چنین اقدامی هشدار داد.
 

به گزارش کردپرس، طی روزهای گذشته وزیر امور مهاجرت و پناهندگان عراق اعلام کرد که به دلیل عملیات بازسازی شهر موصل 220 خانواده داعشی از اردوگاه های این شهر، به کرکوک منتقل و در این منطقه اسکان داده می شوند.

آزاد جباری رئیس کمیسیون امنیتی در شورای استانی کرکوک، در این مورد به سایت خبری روژ نیوز گفت که بازسازی موصل برای انتقال این خانواده ها بهانه ای بیش نیست و این انتقال به دلیل این صورت می گیرد که مقامات موصل اجازه اسکان خانواده های داعشی در داخل و  اطراف این شهر را نمی دهند.

وی هشدار داد که انتقال و اسکان 220 خانواده داعشی در کرکوک فاجعه بوده و تبعات امنیتی و اجتماعی وخیمی را برای این منطقه به دنبال دارد؛ چرا که این خانواده ها و کودکان آنان با شهروندان عادی و کودکان کرکوک تماس یافته و می توانند تاثیرات منفی بسیاری را بر آنان داشته و موجب رواج افکار و اعمال خشونت آمیز و افراطی شوند.

آزاد جباری با انتقاد شدید از راکان سعید جنوری سرپرست استانداری کرکوک، به دلیل قبول اسکان این افراد وابسته به داعش در کرکوک، گفت که می بایست پیش از چنین اقدامی کودکان این خانواده ها و خود آنان تحت برنامه های بهبودی و روان درمانی و آموزشی برای رهایی از آسیب های داعش و تفکرات داعشی قرار گیرند و بتوانند خود را با جامعه تطبیق دهند.