سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  00:02   

مدیر شرکت کرسنت پترولیوم خبر داد:

امکان صادرات گاز طبیعی اقلیم کردستان به ترکیه در آینده

سرویس جهان- مدیر عامل شرکت کرسنت پترولیوم از امکان صادرات گاز طبیعی اقلیم کردستان به ترکیه در آینده خبر داد.

 

به گزارش کردپرس، شرکت کرسنت پترولیوم و داناگاز امارات دو شرکت فعال اصلی در حوزه استخراج گاز طبیعی در اقلیم کردستان هستند. این دو شرکت در دو میدان گازی خورمور و چمچمال روی افزایش تولید گاز طبیعی برای تامین نیاز داخلی در اقلیم کردستان و سپس عراق و ترکیه تمرکز کرده اند.

مجید جعفر، مدیر عامل شرکت کرسنت پترولیوم در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ گفت که این شرکت در حال حاضر روزانه 400 میلیون فوت مکعب گاز طبیعی تولید می کند و برای افزایش آن در اینده ای نزدیک به 900 میلیون فوت مکعب برنامه ریزی کرده است.

مدیر عامل کرسنت پترولیوم احتمال داد این شرکت در ظرف سه سال آینده میزان تولید گاز طبیعی در اقلیم کردستان را به روزانه 1000000 فوت مکعب برساند.

وی از جمله حسن های فعالیت در اقلیم کردستان را ارزان تمام شدن تولید گاز طبیعی دانست اما گفت چالش هایی مانند ادامه اختلافات میان اربیل و بغداد، مشکلات امنیتی و نیز عقب افتادن پرداخت ها از سوی دولت اقلیم کردستان وجود دارد.

مجید جعفر درباره بازار مصرف گاز طبیعی تولید شده در اقلیم کردستان گفت: اقلیم کردستان بازار داخلی بزرگی برای مصرف گاز طبیعی دارد زیرا نیروگاه های بزرگ تولید برق در این منطقه با گاز طبیعی کار می کنند و نیازهای دیگری هم برای مصرف گاز طبیعی در داخل این منطقه وجود دارد.

وی همچنین از احتمال انتقال گاز طبیعی برای مصرف در استان های عراق و همجوار اقلیم کردستان در آینده خبر داد.

مدیر کرسنت پترولیوم گفت امکان صادرات گاز طبیعی به ترکیه در آینده وجود دارد اما فعلا تمرکز بر تامین نیاز داخلی اقلیم کردستان است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#کردها
#گاز طبیعی
#کرسنت پترولیوم