سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 24 شهریور 1398  ::  15:36   

خسارات شدید به روستاهای اقلیم کردستان در پی بمباران ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در پی حملات هوایی شدید جنگنده های ترکیه به دامنه‌ کوهستان قندیل واقع در مناطق ورتی در محدوده‌ شهر رواندز و قصری در محدوده‌ چومان از توابع استان اربیل 27 روستا به شدت آسیب دیده و 60 خانواده ناچار به ترک محل سکونت خود شدند.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی روداو گزارش داد که حملات ارتش ترکیه به روستای دامنه‌ کوهستان قندیل واقع در مناطق ورتی در محدوده‌ شهر رواندز و قصری در محدوده‌ چومان از توابع استان اربیل که دو روز گذشته صورت گرفت، خسارات شدیدی را به 27 روستای این منطقه وارد ساخته است.

طبق خبر در پی این بمباران پوشش گیاهی، باغات و زمین های کشاورزی این روستاها در آتش سوخته و برق این مناطق قطع شده و تا کنون دست کم 60 خانواده ساکن این روستاها ناچار به ترک منازل خود شده اند و همچنین راه های ارتباطی این مناطق نیز مسدود شده است.

یکی از ساکنین این مناطق به روداو گفت که این حمله هوایی توسط 6 جنگنده ترکیه و از ساعت 7 صبح به وقت محلی الی 10 ادامه داشته است و تیم های از سوی دولت اقلیم قرار است که زیان و خسارات وارده را ارزیابی کنند.

روداو در خبر خود اشاره کرده که 27 روستای منطقه بالیانی و 65 روستای منطقه پشدر در دامنه قبدیل طی بیست سال گذشته به صورت مداوم هدف حملات هوایی ترکیه قرار گرفته اند.

احمد قادر فرماندار چومان در این خصوص به روداو گفت که نزدیک شدن نیروهای پ.ک.ک، به این روستاها عامل هدف قرار گرفتن آن ها و خسارات به منازل ساکنین است.

طبق خبر این حملات امروز نیز ادامه داشته و موجب خسارات بیشتری به روستاهای اقلیم شده است.