انتشار:  یک‌شنبه 24 شهریور 1398  ::  15:37   

رئیس ستاد انتخابات استان ایلام:

نظرسنجی انتخاباتی در فضای مجازی ممنوع شد

سرویس ایلام - رئیس ستاد انتخابات استان ایلام صبح امروز در پنجمین نشست ستاد انتخابات این استان گفت: انجام نظرسنجی های انتخاباتی هواداران کاندیداهای احتمالی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی تخلف از قانون محسوب شده و ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمد نوذری اعلام کرد: مردم استان ایلام در طول انتخابات سال‌های گذشته همواره مشارکت حداکثری داشته و بیشترین میزان شرکت در انتخابات را به نام خود ثبت کرده‌اند.

وی با تأکید بر ایجاد فضای امید و نشاط سیاسی در سطح جامعه با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری، ابراز کرد: برنامه زمان‌بندی انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی وزارت کشور ابلاغ ‌شده و 17 نفر از بخشداران استان در دوره آموزشی که در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد.

نوذری با تأکید بر تدوین تقویم آموزشی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر آموزش عوامل اجرایی انتخابات، ابراز کرد: در دوره‌های آموزشی، تمام عوامل اجرایی انتخابات در سطح استان با آموزش‌های مرتبط انتخابات آشنا خواهند شد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام و رئیس کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان ایلام نیز در این نشست بر عدم صلاحیت نظرسنجی‌های انتخاباتی در فضای مجازی تأکید کرد و گفت: نظر سنجی های بدون مجوز در فضای مجازی توسط برخی کانال ها صلاحیت لازم در فضای انتخاباتی استان را ندارند.

آیت قیصربیگی خواستار ایجاد هم افزایی رسانه ای در جهت برگزاری یک انتخابات پرشور و حداکثری شد و عنوان کرد: خوشبختانه امروز با وجود فضای همدلی و همراهی خوب اصحاب رسانه و کنشگران فضای مجازی در استان، بسترهای لازم برای این مهم ایجاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به جنگ روانی دشمن گفت: اکنون که دشمن در همه عرصه ها در مقابل جمهوری اسلامی شکست خورده و روی به شیوهای حقیرانه چون فضاسازی و ایجاد جنگ روانی آورده است، ضرورت نقش آفرینی اصحاب رسانه و کنشگران عرصه فضای مجازی در ناکام ساختن توطئه های دشمن با ایجاد نشاط اجتماعی و سیاسی در جامعه دوچندان شده است.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#معاون سیاسی استانداری ایلام، نوذری
#نظر سنجی انتخاباتی
#فضای مجازی