انتشار:  یک‌شنبه 24 شهریور 1398  ::  18:39   

هیئت بلند پایه HDP برای حضور در جلسه رسیدگی به پرونده دمیرتاش به اروپا سفر می کند

سرویس ترکیه - بر اساس بیانیه منتشر شده از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) هیئت بلند پایه این حزب به ریاست سزایی تملی، رئیس مشترک حزب برای حضور در جلسه رسیدگی به پرونده صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق HDP و همچنین برخی تماس های مختلف به اروپا سفر می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، بر اساس بیانیه منتشر شده از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) هیئت بلند پایه این حزب متشکل از فلکناز اوچه سخنگوی کمیته روابط خارجی حزب، عایشه آچار باشاران، سخنگوی کمیسیون حقوقی حزب و پرو دوندار، نماینده ماردین در پارلمان ترکیه به ریاست سزایی تملی، رئیس مشترک حزب برای حضور در جلسه رسیدگی به پرونده صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق HDP و همچنین برخی تماس های مختلف به اروپا سفر می کند.

هیئت HDP که در تاریخ 16 الی 18 سپتامبر به اورپا سفر خواهند کرد بر اساس تقویم زمانبندی ارائه شده در 16 سپتامبر در استراسبورگ، دیدار مردمی ترتیب داده و در 17 سپتامبر در پارلمان اروپا با گروه "دوستی کردها" و همچنین اپوزیسیون های سیاسی پارلمان اروپا دیدار خواهند کرد.

این هیئت در 18 سپتامبر در جلسه مهم و سرنوشت ساز دیوان عالی دادگاه حقوق بشر اروپا که به منظور رسیدگی به پرونده دمیرتاش تشکیل خواهد شد حضور پیدا کرده و از نزدیک در جریان این دادرسی قرار خواهند گرفت.

در بیانیه منتشر شده آمده است: در دیدارهای مختلف هیئت HDP در اروپا به تحولات سیاسی، مشکلات منطقه ای، روابط ترکیه – اتحادیه اروپا، دموکراتیزه شدن ترکیه و موضوع برکناری شهرداران کرد و تعیین سرپرست به جای آنان از سوی وزارت کشور ترکیه پرداخته خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش