سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  12:08   

کُردپرس گزارش می‌دهد؛

آمریکا کُردهای سوری را برای کار با پهباد آموزش می‌دهد

سرویس سوریه-برخی خبرها حاکی است که آمریکا در منطقه دیرالزور و شرق فرات برای کُردهای سوریه کلاس‌های آموزشی برای کار با هواپیماهای بی سرنشین دایر کرده است.

به گزارش کُردپرس،با وصف نگرانی‌های ترکیه از آموزش نظامی نیروهای سوریه دموکراتیک توسط ارتش آمریکا،اما پنتاگون اصرار دارد که به آموزش این نیروها ادامه دهد.

دیدبان حقوق بشر سوریه در گزارشی اعلام کرده که ارتش آمریکا در میادین نفتی"العمر"دیرالزور کلاس‌های توجیهی کار با هواپیماهای بی سرنشین را برتی کُردهای سوری برگزار کرده است.

این خبر به معنی این است که علی رغم فشارهای سیاسی و و تهدیدات اردوغان،آمریکا هنوز مصر به حمایت از نیروهای کُرد-عرب است.

هر چند آمریکا و ترکیه به توافقاتی در خصوص منطقه امن دست پیدا کردند و در همین‌چهارچوب اولین گشت زمینی و دومین گشت هوایی در این منطقه انجام‌ شد،اما آنکار واشنگتن را به بی ملاحظگی و حمایت از "تروریست"ها متهم می‌کند و در مقابل آمریکا نیروهای دموکراتیک‌ سوریه را مهمتربن عضو ائتلاف زمینی علیه داعش معرفی می‌کند.

در همین رابطه فرات جودی از فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه در دیرالزور در گفت‌وگو با کُردپرس این موضوع را تکذیب کرد و گفت:هنوز چنین اقدامی از سوی امریکا در این منطقه ندیده‌ایم و اگر ایالات متحده قصد چنین کاری را داشته باشد،استقبال می‌کنیم.