انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  12:26   

عضو کمیسیون انرژی پارلمان عراق خبر داد؛

آغاز به کار کمیته پارلمانی تحقیق درباره قراردادهای نفتی اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نمایندگان پارلمان عراق از آغاز به کار کمیته پارلمانی تشکیل شده برای تحقیق در رابطه با قراردادهای نفتی دولت اقلیم کردستان خبر داد.

به گزارش کردپرس، فالح الخزعلی، عضو کمیسیون نفت و انرژی در مجلس نمایندگان عراق در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم اعلام کرد که محمد حلبوسی، رئیس مجلس روز دوشنبه دستور آغاز به کار کمیته متشکل از هفت عضو این کمیسیون برای تحقیق در رابطه با قراردادهای نفتی دولت اقلیم کردستان را صادر کرد.

الخزعلی ضمن اعلام این که کمیته مذکور پرونده های نفتی و قراردادهای مربوط به نفت اقلیم کردستان را بررسی خواهد کرد، تاکید کرد که شک و شبهه زیادی در رابطه با فساد در قراردادهای یک جانبه اقلیم در این زمینه وجود دارد و برای انعقاد آنها نیز موافقت وزارت نفت دولت فدرال عراق دریافت نشده است.

این نماینده پارلمان عراق از ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری، دبیرکل سازمان بدر در پایان نیز خاطر نشان ساخت که کمیسیون نفت و انرژی پارلمان در تلاش است تا سال جاری میلادی سال حاکمیت و حل و فصل مشکلات موجود میان دولت فدرال و دولت اقلیم کردستان باشد.

این در حالی است که پیشتر غالب محمد، عضو کُرد کمیسیون نفت و انرژی پارلمان عراق از تشکیل سه کمیته برای تحقیق و پیگیری در رابطه با پرونده نفتی اقلیم کردستان و بازاریابی، فروش و صادرات آن بدون دریافت مجوز از دولت فدرال خبر داده بود.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#کمیسیون انرژی
#قراردادهای نفتی