انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  12:59   

رییس کارگروه امداد و نجات شهرستان مهاباد:

شهرداری مهاباد مصوبات ستاد بحران را پیگیری نمی کند

سرویس آذربایجان غربی- رییس کارگروه امداد و نجات شهرستان مهاباد از عدم پیگیری مصوبات ستاد بحران در خصوص خرید نردبان هیدرولیکی برای سازمان آتش نشانی مهاباد توسط شهرداری این شهر انتقاد کرد.

 منصور صداقت در گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار کرد: انبوه سازی های چند سال اخیر مهاباد موجب شده که جمعیت بالای ده ها هزار نفری از ساکنین این شهر در آپارتمان ها سکونت داشته باشند ولی علیر‌غم مصوبات متعدد ستاد بحران و کارگروه امداد و نجات شهرستان مهاباد در راستای خرید نردبان هیدرولیکی برای آتش نشانی تاکنون اقدامی انجام نگرفته است.

او  افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از درآمدهای شهرداری مهاباد از محل بلند مرتبه سازی ها به دست می آید اما اولویت کارهای عمرانی شورای ادوار شهر ساخت پل های روگذر و زیرگذر در مهاباد بوده است.

صداقت گفت: این امر موجب شده تا تهیه نردبان هیدرولیکی آتش نشانی علیرغم ضرورت و اهمیت آن برای مهاباد در اولویت قرار نگیرد و این آتش نشانی باز ضعف لجستیکی روبه رو باشد.

رئیس کارگروه امداد و نجات مهاباد با اشاره به توانایی نیروهای شایسته آتش نشانی این شهر تاکید کرد: سازمان آتش نشانی مهاباد به علت ضعف لجستیکی مربوطه از ارائه خدمات به آپارتمانهای بالای 2 طبقه معذور است و در صورت بروز حادثه موجب شرمندگی مسئولان مربوطه در برابر همشهریان خواهد شد و عواقب حقوقی سنگینی هم برای متولیان امر در پی خواهد داشت.

او تصریح کرد: با توجه به اینکه بخشی از هزینه های مربوطه از سرفصل اعتبارات ستاد بحران استان تامین خواهد شد، لذا از ریاست شورای شهر مهاباد درخواست می شود تا این مهم در دستور کار شورای شهر قرار بگیرد.