سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  12:59   

كارگردان «حمال طلا» جایزه جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک» را گرفت

سرویس ایران- تورج اصلانى برای کارگردانی فيلم سينمايى «حمال طلا» جایزه «استعداد تازه» هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فيلم «دهوک» در اقليم کردستان عراق را از آن خود کرد و جایزه‌اش را به همه کارگران زحمت‌کش ایرانی تقدیم کرد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، فيلم سينمايى «حمال طلا» به كارگردانى تورج اصلانى و تهيه‌كنندگى منصور سهراب‌پور به نمایندگی از سینمای ایران در هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فيلم «دهوک» در اقلیم کردستان عراق به نمایش درآمد و تورج اصلانى برای کارگردانی این اثر سینمایی، جایزه «استعداد تازه» هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فيلم «دهوک» را تصاحب کرد و از طرف اعضای هیئت داوران، تندیس طلایی «برگ مو» و لوح افتخاری به این سینماگر سرشناس ایرانی اهدا شد.

تورج اصلانى بعد از دریافت جایزه «استعداد تازه» هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فيلم «دهوک»؛ این جایزه را به همه کارگران زحمت‌کش ایرانی تقدیم کرد. 

فيلم سينمايى «حمال طلا» برای تصاحب این جایزه جشنواره بین‌‌المللی فيلم «دهوک» با فیلم‌های کاندید جشنواره‌های کن، برلین و لندن و برنده کارلووی واری و دیگر جشنواره‌های معتبر جهانی به رقابت ‌پرداخت.

در بیانیه اعضای هیئت داوران بخش رقابتی «سینمای جهان» هفتمین جشنواره بین‌‌المللی فيلم دهوک درباره جایزه تورج اصلانى آمده است: به شیوه‌ای ویژه و با درهم آمیختن سکانس‌های کوتاه و بلند و با حفظ نقش مؤثر وضعیت اقتصادی موجود در داستان فیلم و دردسرهای کاراکترهای این اثر برای خارج شدن از این مخمصه و پرداخت آن از طریق کمدی تلخ؛ جایزه «استعداد تازه» به تورج اصلانى کارگردان فيلم سينمايى «حمال طلا» اهدا می‌شود.

هیئت داوران بخش رقابتی «سینمای جهان» جشنواره بین‌‌المللی فيلم «دهوک» عبارت بودند از؛ «جاستین باردا» رئیس هیئت داوران، مدیر هنری از آمریکا، «محمود فاضل کوشکون» کارگردان از ترکیه، «ماریا سچمیدت» تهیه‌کننده از دانمارک، آیدا پناهنده ـ فیلمنامه نویس و کارگردان از کشور ایران و «هوویک حبشیان» منتقد سینما از لبنان.

هفتمین دوره جشنواره بین‌‌‌المللی فيلم «دهوک» در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی از جمله؛ بخش رقابتی «سینمای جهان»، بخش رقابتی «سینمای کُردی»، «چشم‌انداز سینمای جهان»، «پانورامای سینمای کردستان»، بخش «نمایش ویژه» و ... در روزهای 18 تا 25 شهریور ماه (9 تا 16 سپتامبر 2019) در شهر دهوک برگزار ‌شد.