سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  13:16   

سفر برهم صالح به اربیل برای میانجی گری میان اربیل و بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده دولت اقلیم کردستان در بغداد اعلام کرد که رئیس جمهور عراق به همراه وزیر دارایی این کشور به منظور گفتگو با مقامات اقلیم  و میانجی گری برای حصول توافق میان آنان و دولت مرکزی، به اربیل سفر می کند.

به گزارش کردپرس، فارس عیسی طی گفتگو با سایت خبری هاولاتی اعلام کرد که امروز سه شنبه 26 شهریور/17 سپتامبر، برهم صالح رئیس جمهور عراق، به همراه فواد حسین وزیر دارایی این کشور در راس هیئتی عالیرتبه از مقامات دولت مرکزی عراق، به اربیل سفر می کنند.

وی افزود که هدف از این سفر گفتگو با مقامات ارشد و رهبران اقلیم کردستان به منظور تحکیم روابط میان دولت مرکزی و اقلیم و حصول توافق میان اربیل و بغداد بر سر موضوعاتی چون نفت و بودجه است.

همچنین اعلام کرد که سفر این هیئت در اقلیم سه روز به طول انجامیده و سپس برهم صالح و فواد حسین و هیئت همراه به آمریکا سفر می کنند.

نماینده دولت اقلیم کردستان در بغداد خاطر نشان ساخت که قرار است محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق نیز به اقلیم کردستان سفر کند.

شبکه روداو نیز در این مورد گزارش داد که این هیئت ساعت 16 امروز به وقت محلی وارد اربیل شده و در مورد مسائل مربوط به نفت، بودجه و مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد، با مقامات اقلیم کردستان از جمله نچیروان بارزانی رئیس و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان گفتگو می کند.

این در حالی است که قرار بود امروز هیئتی از اقلیم کردستان برای گفتگو با مقامات دولت مرکزی به بغداد سفر کند، اما این سفر به دلیل ورود رئیس جمهور و وزیر دارایی  عراق به اربیل، لغو شد.