انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  13:19   

عبدالمهدی در دیدار دبیرکل ناتو در بغداد:

امکان ندارد عراق باعث آزار و اذیت برادران و همسایگان خود شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق در دیدار دبیرکل ناتو تاکید کرد که کشورش به نفع ثبات خود و منطقه فعالیت می کند و امکان ندارد باعث آزار و اذیت برادران و همسایگان خود گردد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق ظهر امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در شهر بغداد، پایتخت این کشور پذیرای ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و هیئت همراه متشکل از فرمانده کل نیروهای این سازمان در اروپا، معاونان دبیرکل و فرمانده نیروهای آن در عراق بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، نخست وزیر عراق در دیدار با دبیرکل ناتو خاطر نشان ساخته که کشورش در همه زمینه ها در مسیر درست حرکت می کند و در حال حاضر نیز شاهد ثبات واضحی است.

عبدالمهدی در ادامه ضمن قدردانی از سازمان ناتو به دلیل کمک به عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش و شکست آن، همچنین اظهار داشت: دولت فدرال دارای چشم انداز روشنی در رابطه با راه حل و رویارویی با چالش های داخلی و خارجی است و برای حاکمیت قانون و انحصار سلاح در دست دولت نیز با جدیت کار می کنیم.

نخست وزیر عراق در این باره افزود: سیاست متعادل ما به نفع ثبات عراق و همه کشورهای منطقه است و در قبال بحران کنونی منطقه نیز برای حفاظت از منافع کشورها و ملت های آن، با مسئولیت پذیری رفتار می کنیم و امکان ندارد عراق باعث آزار و اذیت برادران و همسایگان خود گردد.

استولتنبرگ نیز به نوبه خود در این دیدار ضمن تمجید از توسعه و بهبود اوضاع در عراق و ابراز حمایت از سیاست متعادل این کشور به عنوان یک عنصر اصلی برقراری تعادل در منطقه، تاکید کرد که نیروهای ناتو در عراق با موافقت و تحت نظارت بغداد و تصمیم های حاکمیتی آن فعالیت می کنند و این سازمان نیز شریک و پشتیبان این کشور، حاکمیت، وحدت ملت و سیاست متعادل و خردمندانه دولت فدرال آن می باشد.

دبیرکل ناتو ضمن تاکید بر این که این سازمان ماموریت آموزش نیروهای امنیتی عراق، افزایش توانمندی های آنها و تقویت نهادهای نظامی و امنیتی این کشور را انجام می دهد، در ادامه همچنین تصریح کرد: داعش به همه ملت های جهان آسیب رساند و باید منابع و امکانات مالی و نظامی آن را نابود کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#ناتو
#بحران منطقه
#عبدالمهدی
#استولتنبرگ