سرویس کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  13:42   

اختصاصی کُرد پرس؛

رای بدوی دادگاه پرونده تعدادی از اعضای اصناف سقز صادر شد/ فرماندار: از روندهای قانونی حمایت می کنیم

سرویس کردستان- با اعلام رای بدوی دادگاه شهرستان سقز در خصوص پرونده تعدادی از اعضای اصناف این شهرستان، فرماندار این شهرستان در گفت و گو با کُرد پرس گفت: پرونده اصناف معمولا از طریق راهکارهای نظارتی اصناف بررسی می شود، اما در این مورد دادستانی راسا به دلیل شکایت مردمی ورود کرده است.

«کامل کریمیان»  با بیان اینکه این رای در دادگاه بدوی صادر شده و قابل تجدید نظر است، گفت: «بنده در جریان جزییات ریز این پرونده نیستم اما تا جایی که می دانم، متهمان این پرونده به نحوه کارشناسی اعتراض دارند و احتمالا در مرحله تجدید نظر هم این موضوع را مطرح می کنند و ما هم منتظر نتیجه رای نهایی خواهیم بود.»

بر اساس پیگیری های کرد پرس دادگاه بدوی در سقز تعدادی از اعضای اصناف در این شهرستان را به دلیل تخلفات مالی متخلف شناخته است  حکم دادگاه سقز علیه پرونده تخلف و فساد مالی در باره  تعدادی از اعضای اصناف این شهرستان صادر شده است.

چندی پیش  پرونده تخلف اداری و مالی تعدا ی از اعضای اصناف این شهرستان تشکیل و در حال حاضر رای بدوی صادر و درانتظار تایید نهایی رای است.

 گفتنی است تعدادی از متهمان پرونده در سفر تابستانی درخارج از کشور به سرمی برند.  به گفته برخی منابع آگاه این پرونده دارای پیچیدگی هایی بوده ،همچنان مفتوح است و احتمال شمولیت افراد دیگری متصور می باشد.

فرماندار شهرستان سقزهم  در ادامه گفت و گو با کُرد پرس افزود: «باید دقت شود که این اتهامات از چه جنبه ای مطرح شده است و در نحوه اطلاع رسانی هم مراقبت خدشه دار شدن چهره اصناف باشیم. اگر این اتهامات جنبه تخلفات یا ناآگاهی از موارد قانونی است که باید به صورت دیگری مطرح شود، اما اگر هر شخصی حقی از کسی ضایع کرده باشد ما هم به شدت موافق مجازات و احقاق حقوق مردم هستیم.»

کریمیان با بیان اینکه با توجه به سابقه ای که از دادستان سقز سراغ داریم، اطمینان داریم این پرونده روند قانونی خود را به درستی طی می کند و ما هم از روندهای قانونی حمایت می کنیم، تاکید کرد: «در اطلاع رسانی ها پیرامون این موضوع هم باید به جنبه های مختلف توجه شود و خدای ناکرده  وجاهت  فعالان و اعضای اصناف شهرستان تحت تاثیر قرار نگیرد.»