انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  17:46   

رئیس فراکسیون آک پارتی:

در طرح اصلاحات قضایی ترکیه بازگشت مجازات اعدام وجود ندارد

سرویس ترکیه - ناجی بوستانچی، رئیس فراکسیون حزب عدالت و توسعه (AKP) در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با اشاره به طرح "لایحه اصلاحات سیستم قضایی ترکیه" در مجلس عنوان کرد: در لایحه طراحی شده بازگشت مجازات اعدام به سیستم قضایی ترکیه وجود ندارد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، ناجی بوستانچی، رئیس فراکسیون حزب عدالت و توسعه (AKP) در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با اشاره به طرح "لایحه اصلاحات سیستم قضایی ترکیه" در مجلس عنوان کرد: این لایحه تا پایان ماه سپتامبر اقدامات نهایی آن نیز به اتمام رسیده به مجلس ارائه خواهد شد. بعد از آغاز به کار مجلس در 1 اکتبر، اولین کار رسیدگی به لایحه اصلاحات قضایی ترکیه خواهد بود. اقداماتی پایانی را انجام می دهیم و بعد از اتمام لایحه آن را به احزاب اپوزیسیون ارائه خواهیم کرد. در خصوص این لایحه در نظر داریم تا با اپوزیسیون همکاری و مشارکت خوبی داشته باشیم. با یک اجماع مشترک در نظر داریم تا این طرح را به تصویب مجلس برسانیم.

وی در ادامه اظهارات خود در پاسخ به سوال خبرنگاری که در خصوص طرح یا عدم طرح مجازات اعدام و بازگشت آن به قانون جزایی ترکیه سوال پرسیده بود؛ گفت:  دو الی سه روز دیگر اقدامات برای اتمام لایحه به پایان رسیده و در هفته پیش رو آن را به اپوزیسیون ارائه خواهیم داد. در لایحه طراحی شده بازگشت مجازات اعدام به سیستم قضایی ترکیه وجود ندارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان