سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  18:25   

نچیروان بارزانی: انتظار گفتگوهایی سازنده با برهم صالح را داریم

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس اقلیم کردستان پس از استقبال از رئیس جمهور و وزیر دارایی عراق در اربیل، ابراز امیدواری کرد که این سفر آغازگر گفتگوهایی سازنده میان اربیل و بغداد باشد.   

به گزارش کردپرس، امروز سه سنبه 26 شهریور/17 سپتامبر، برهم صالح رئیس جمهور عراق و فواد حسین وزیر دارایی این کشور، در راس هیئتی عالیرتبه از دولت مرکزی وارد فردوگاه شهر اربیل شده و از سوی نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان مورد استقبال قرار گرفتند.

سایت خبری آوینه گزارش داد که بارزانی پس از استقبال از برهم صالح با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک ضمن ابراز خوشحالی از این سفر،  اعلام کرد که امیدوار است این سفر آغاز گر گفتگوهایی سازنده با دولت مرکزی عراق باشد.

پیشتر نیز صفین دزه یی مسئول روابط خارجی دولت اقلیم کردستان اعلام کرده بود که برهم صالح در این سفر  با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) و نچیروان بارزانی و نیز مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار کرده و در مورد تحولات عراق و روابط و اختلافات میان اربیل و بغداد و گفتگوهای میان دو طرف به رایزنی می پردازد.

گفته می شود که برهم صالح سعی در میانجی گری میان اربیل و بغداد برای تسریع در حل مشکلات و حصول توافق میان دو طرف دارد.

تحویل نفت اقلیم به بغداد و سهم کردها از بودجه سال 2020 عراق و نیز اداره مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد و بازگشت نیروهای پیشمرگ به این مناطق، از محورهای عمده گفتگو و اختلافات میان اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق است.