انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  18:42   

انتقاد مهمت اوجالان از محرومیت سه ماهه عبدالله اوجالان از دیدار با خانواده خود

سرویس ترکیه - مهمت اوجالان، برادر عبدالله اوجالان، رهبر دربند PKK در اظهاراتی با اشاره به محرومیت سه ماهه عبدالله اوجالان از دیدار با اعضای خانواده خود در زندان امرالی عنوان کرد: نام محرومیت سه ماهه عبدالله اوجالان اقدام انضباطی نبوده و حصر است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، مهمت اوجالان، برادر عبدالله اوجالان، رهبر دربند PKK در اظهاراتی با اشاره به محرومیت سه ماهه برادرش از دیدار با اعضای خانواده خود در زندان امرالی عنوان کرد: نام محرومیت سه ماهه عبدالله اوجالان اقدام انضباطی نبوده و حصر است. ما به عنوان خانواده عبدالله اوجالان از سال 2015 میلادی تا کنون از طبیعی ترین، قانونی ترین و دموکراتیک ترین حقوق خود که دیدار با عبدالله اوجالان در زندان است تنها چهار بار توانسته ایم استفاده کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: من از دولت ترکیه عدالت و حقوق می خواهم. از سال 2015 میلادی تا کنون بر اساس حقوق جاری در کشور ما هر دو هفته یک بار حق دیدار با عبدالله اوجالان را داریم. ولی در پنج سال اخیر ما تنها توانسته ایم چهار بار با وی دیدار کنیم. اگر حکم انضباطی به عبدالله اوجالان داده شده است دلیل این حکم چیست؟ ما دلیل صدور چنین حکمی را نمی دانیم. حق و حقوق ما در این پنج سال چه شده است؟ دولت بایستی از حق و حقوق ما دفاع کرده و آن را اجرایی کند. این امتیازی نیست که دولت به صورت ویژه به ما داده باشد. اگر ما شهروندان این کشور هستیم باید حق قانونی پنج سال اخیرمان به ما داده شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک