سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 26 شهریور 1398  ::  19:20   

مخالفت عراق با بازگشت اجباری مهاجران از اروپا و آمریکا

سرویس عراق و اقلیم کردستان - قائم مقام وزیر مهاجرت و آوارگان عراق از مخالفت دولت فدرال با بازگشت اجباری شهروندان این کشور از اروپا و آمریکا خبر داد.

به گزارش کردپرس، جاسم العطیه، قائم مقام وزیر مهاجرت و آوارگان عراق بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در گفت و گو با شبکه خبری آر تی عربی روسیه تاکید کرد که کشورش مخالف بازگشت اجباری مهاجران عراقی از اروپا و آمریکا است و با برخی کشورها نیز برای جلوگیری از اقدامات آنها در این زمینه در ارتباط است.

العطیه ضمن اعلام این که برای بررسی پرونده مهاجران عراقی ظرف چند روز آینده در راس یک هیئت به نمایندگی از دولت فدرال راهی شهر ژنو در جنوب غرب سوئیس می شود، تاکید کرد که در جریان این سفر تلاش خواهند کرد تا از هویت افراد فاقد کارت شناسایی و مدعی شهروندی عراق نیز اطمینان یابند.

قائم مقام وزیر مهاجرت و آوارگان عراق همچنین خاطر نشان ساخت که دولت این کشور از بازگشت داوطلبانه مهاجران از کشورهای دیگر حمایت می کند با این حال مخالف بازگشت اجباری آنها است و به همین دلیل نیز در تلاش هستند تا از شدت اقدامات برخی کشورها در این زمینه بکاهند.

این در حالی است که در این اواخر شمار زیادی از مهاجران و آوارگان عراقی در آمریکا و کشورهای اروپایی از آغاز برخی اقدامات در حق خود خبر می دهند که هدف از آن بازگرداندن اجباری آنها به کشورشان است.

برچسب‌ها:
#عراق
#بازگشت مهاجران
#اروپا
#آمریکا