سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  08:47   

دیدار کتی پری با همسر دمیرتاش پیش از برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده وی

سرویس ترکیه - کتی پری، گزارشگر اتحادیه اروپا در امور ترکیه پیش از برگزاری جلسه دیوانعالی دادگاه حقوق بشر اروپا برای رسیدگی به پرونده صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها، با باشاک دمیرتاش همسر صلاح الدین دمیرتاش دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، کتی پری، گزارشگر اتحادیه اروپا در امور ترکیه پیش از برگزاری جلسه دیوانعالی دادگاه حقوق بشر اروپا برای رسیدگی به پرونده صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها، با باشاک دمیرتاش همسر صلاح الدین دمیرتاش دیدار و گفتگو کرد.

کتی پری با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود از توئیتر نوشت: جلسه رسیدگی به پرونده دمیرتاش در دادگاه حقوق بشر اروپا پیگیری خواهد شد. از اعلام همبستگی خود با باشاک دمیرتاش همسر صلاح الدین دمیرتاش احساس غرور می کنم.

جلسه رسیدگی به اعتراض دولت ترکیه به حکم آزادی صلاح الدین دمیرتاش، توسط دادگاه حقوق بشر اروپا امروز در حالی توسط دیوانعالی حقوق بشر اروپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت که این حکم اخیراً از سوی دادگاه شعبه 19 جزایی آنکارا نیز تکرار شده و قاضی پرونده حکم آزادی دمیرتاش را صادر کرده است ولی به دلیل صدور حکم قطعی دیگر در یکی از پرونده های دمیرتاش وی تا این لحظه از زندان آزاد نشده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش