انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  09:17   

هیئت انگلیسی با نمایندگان مجلس دموکراتیک سوریه و مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه دیدار کرد

سرویس سوریه - هیئت انگلیسی متشکل از نمایندگانی از مجلس اعیان بریتانیا (مجلس لردها)، نمایندگان احزاب سیاسی و سندیکاهای انگلیس با سفر به شمال سوریه در شهر عین عیسی با نمایندگان مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه و مجلس دموکراتیک سوریه دیدار کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، هیئت انگلیسی متشکل از نمایندگانی از مجلس اعیان بریتانیا (مجلس لردها)، نمایندگان احزاب سیاسی و سندیکاهای انگلیس با سفر به شمال سوریه در شهر عین عیسی با نمایندگان مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه و مجلس دموکراتیک سوریه دیدار کردند.

هیئت انگلیسی در این دیدار با امینه عمر، رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه، نوشین یوسف و فرهاد حمو، معاون مجلس دموکراتیک سوریه و امل دَدَه، مسئول روابط خارجی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه ملاقات کردند که در این دیدار امینه عمر با یادآوری دستاوردهای بسیار مهم در منطقه توسط نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه بر نیازهای منطقه در راستای حمایت های سیاسی و نظامی تأکید کرده است.

عمر با اشاره به این که مجلس دموکراتیک سوریه راه حلی برای بحران سوریه طراحی کرده است خاطرنشان کرد: در راه پروژه دموکراتیک مردم سوریه دولت ترکیه یک مانع بزرگ به حساب می آید. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نظر دارد تا با انتقال پناهندگان سوری داخل ترکیه به مناطق شمال و شرق سوریه بافت جمعیتی این منطقه را تغییر دهد.

مائوریک گلاسمن، نماینده حزب کارگر انگلیس نیز در اظهارات خود عنوان کرد: ما برای حمایت از شما به اینجا آمده ایم. متوجه سیاست های تهاجمی ترکیه علیه کردها هستیم. پیش از این نیز از کوبانی دیدار کرده بودیم و در آنجا حمایت ترکیه از گروه های تروریستی را نشان داده بودیم. به عنوان حزب کارگر انگلیس در کنار مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه خواهیم بود. از پروژه دموکراتیک مجلس دموکراتیک سوریه حمایت کرده و برای جلوگیری از سیاست های دولت ترکیه تلاش خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#انگلیس